Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Відома закарпатська артистка розповість про історію кохання Бетховена

Відома закарпатська артистка розповість про історію кохання Бетховена

Відома закарпатська артистка розповість про історію кохання Бетховена
Солістка Закарпатської обласної філармонії, заслужена артистка України Етелла Чуприк започатковує цикл концертів, в яких виконає всі 32 сонати Людвіга ван Бетховена. У щомісячних виступах...

Солістка Закарпатської обласної філармонії, заслужена артистка України Етелла Чуприк започатковує цикл концертів, в яких виконає всі 32 сонати Людвіга ван Бетховена.

ВІДЕО ДНЯ

У щомісячних виступах піаністка гратиме по кілька сонат цього композитора, однак підібраних не в хронологічному порядку, а з різних періодів його життя. Відомо, що ранні твори Бетховена за стилісткою близькі до традицій його попередників - Гайдна та Моцарта. А в пізніших все відчутнішим стає вплив романтизму.

Отже, 23 жовтня, о 18:30 відбудеться перший концерт із циклу «32 Сонати Людвіга Ван Бетховена». За роялем - солістка Закарпатської обласної філармонії, заслужена артистка України Етелла Чуприк. Ведуча – Катерина Керечанин. У програмі прозвучать сонати № 1, №14 («Місячна») та №15 («Пасторальна»).

Реклама

До слова, назва сонати «Місячна» належить не Бетховену, а німецькому поетові Людвігу Рельштабу, якому ця музика нагадала пейзаж біля Фірвальдштетського озера. Насправді соната №14 присвячена Джульєтті Гвіччарді - шістнадцятирічній аристократці, в яку композитор був безтямно закоханий. У 31-річному віці він вже відчував невідворотність своєї фатальної хвороби (перші ознаки глухоти у Людвіга проявилися в 26 років). Мила, по-весняному прекрасна, з ангельським личком Джульєтта подарувала композиторові не лише надію на особисте щастя, а й сподівання на одужання. Кохання здатне творити дива! Та воно виявилося ілюзією. Для сім'ї Гвіччарді музикант був людиною другого сорту, всього лише артистом, обслуговуючим персоналом. Та й сама дівчина виявилася легковажною. Незабаром вона вийшла заміж за графа Галленберга, нікчемну людину і бездарного композитора, чим вщент розбила серце Бетховена. Соната так і промовляє до нас щемкою ніжністю і болісним розчаруванням героя. Цим шедевром захоплювалися Фрідерік Шопен, Ференц Ліст, Гектор Берліоз. Зрештою, «Місячна соната» - найбільш знаний і виконуваний твір за понад 200 років від часу написання.

Таїсія Грись

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно