Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Закарпатські нацменшини були представлені на Шевченківських святах у Каневі

Закарпатські нацменшини були представлені на Шевченківських святах у Каневі

Закарпатські нацменшини були представлені на Шевченківських святах у Каневі
Наша країна переживає зараз нелегкі часи. І як ніколи актуальними є різноманітні заходи, що висвітлюють єдність і великій патріотизм всіх народів – жителів України. Один з таких заходів відбувся...

Наша країна переживає зараз нелегкі часи. І як ніколи актуальними є різноманітні заходи, що висвітлюють єдність і великій патріотизм всіх народів – жителів України.

Один з таких заходів відбувся 19 вересня 2014 року в місті Каневі. Всеукраїнська літературно - мистецька акція «На вічнім шляху до Шевченка» , зібрала представників понад 25 національних культур України. Організатор акції - Міністерство культури України спільно з державно-комерційним центром «Український культурний центр» (генеральний директор – заслужений діяч мистецтв України В. Куцевалов). Учасників гостинно приймав Музей Шевченківського національного заповіднику, адже захід був присвячений відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка.

Для участі у фестивалю були запрошені також представники багатонаціонального Закарпаття. Словацьку культуру представила Яна Федор, учениця 10 класу Сторожницької ЗОШ №1 І-ІІІ ст.; угорську культуру - Зіта Ковач, студентка Ужгородського коледжу культури і мистецтв (викладач – завідувач циклової комісії режисерських дисциплін Оксана Шип). Вокальний дует «Рідна пісня» (Ужгородський РБК, Сергій і Тетяна Раховські) теж були учасниками фестивалю. Дуету випала почесна місія відкрити (виконувалась літературно-музична композиція на слова Т. Шевченко «Думи мої») і завершити фестиваль (прозвучала авторська пісня «Україна»).

На різних мовах звучали вірші генія українського народу.

Шевченківське слово об’єднало всіх нас, адже в його віршах – основна ідея, це прагнення волі і незалежності. Зараз ми всі – українці, і щиро бажаємо нашій державі єдності, свободи і перемоги.

Тетяна Раховська, художній керівник Ужгородського РБК

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно