Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У прокуратурі Закарпаття говорили про мобілізацію в області

У прокуратурі Закарпаття говорили про мобілізацію в області
У прокуратурі Закарпатської області відбулась міжвідомча нарада на якій обговорили стан додержання в області законодавства у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації. У заході взяли участь...

У прокуратурі Закарпатської області відбулась міжвідомча нарада на якій обговорили стан додержання в області законодавства у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації.

У заході взяли участь керівництво прокуратури області та міжрайпрокурори, перший заступник голови Закарпатської ОДА, керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської облради, військовим прокурором Закарпатського гарнізону , керівництво УСБУ та УМВС в області, а також усі керівники райвідділів УМВС в Закарпатті, заступник Закарпатського обласного військового комісара, районні комісари та керівництво Ужгородського Загального відділу військової служби правопорядку.

Прокурор Закарпатської області Олег Сидорчук зазначив, що відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України від 22.07.2014 року оголошено про проведення часткової мобілізації, в тому числі на території Закарпатської області.

Зазначеним Указом, місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності доручено організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини.

В умовах ведення на сході України бойових дій, від усіх без винятку владних структур вимагається безумовне та своєчасне виконання вимог законодавства про мобілізацію та поставлених керівництвом держави завдань.

Йшла мова про шляхи вирішення основних проблем при виконанні вказаного закону. Зокрема, як вже повідомлялося, деякі закарпатці ухиляються від призову під час часткової мобілізації – за такими фактами вже розслідуються з два десятки кримінальних проваджень. Прокурор області наголосив, що всі ми хочемо миру і для цього треба виконати всій обов`язок – захисити Україну.

До того ж, в деяких районах Закарпаття голови сільрад фактично ігнорують роботу з повідомлення про мобілізацію – вручення повісток.

Наведене свідчить про недостатній рівень виконання мобілізаційних завдань, а в деяких випадках небажання окремими особами виконувати свої прямі обов’язки.

Наявні також недоліки щодо повноти реагування військовими комісаріатами з приводу можливих порушень вимог вказаного законодавства. Виявлено окремі випадки щодо невжиття ними заходів адміністративного впливу.

Як засвідчили перевірки проведені органами прокуратури області, поширеними є порушення в діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування при організації заходів з мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Окремі органи місцевого самоврядування області всупереч вимогам Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» не забезпечують роботу щодо сповіщення військовозобов’язаних.

Зазначене є недопустимим – наголосив Олег Олександрович, та вимагає від нас вжиття найшвидших, ефективних та скоординованих заходів спрямованих на покрашення ситуації у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації. Відтак, вироблено ряд спільних заходів для найефективнішого виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Прокурор області доручив міськрайпрокурорам взяти це питання на особистий контроль.

Не оминули і питання так званих переселенців та біженців з АР Крим та зони проведення антитерористичної операції. На території області зареєстровано більше 150 чоловіків призовного віку, які тимчасово переселились з вказаних територій, з яких лише 16 постановлено на військовий облік. Робота на цьому напрямку продовжується і незважаючи на будь-які проблемні ситуації буде зроблено все задля нашої перемоги.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно