Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Серед всіх областей України у Закарпатті найнижчий показник поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу

Серед всіх областей України у Закарпатті найнижчий показник поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу

Серед всіх областей України у Закарпатті найнижчий показник поширення ВІЛ-інфекції та СНІДу
У середу, 16 червня, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Сербайла відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/Сніду. Під час...

У середу, 16 червня, під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Андрія Сербайла відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/Сніду.

ВІДЕО ДНЯ

Під час засідання, зокрема, йшлося про підсумки реалізації «Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки». Як доповів головний лікар Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк, всім хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД (100% охоплення) забезпечено проведення лабораторного супроводу антиретровірусної терапії та моніторинг перебігу ВІЛ-інфекції на базі лабораторії Центру в обов’язковому порядку.

Завдяки запровадженому комплексу заходів (обстеження вагітних жінок, обстеження новонароджених), вже третій рік в Закарпатті не було жодного випадку передачі інфекції від матері до дитини.

Реклама

В області на базі лікувально-профілактичних закладів працює 15 спеціалізованих кабінетів «Довіра». У кількох районах такі кабінети мають недостатню кількість виділених ставок фахівців.

Андрій Сербайло рекомендував обласному управлінню охорони здоров’я знайти можливість збільшити кількість ставок фахівців:

Реклама

- Для того, щоб не допустити поширення ВІЛ-інфекції, в першу чергу, в області повинні працювати фахівці, які консультуватимуть, допомагатимуть та, відповідно, убезпечуватимуть населення від недуги. У кожному районі має бути достатня кількість кваліфікованих кадрів. На наступному засіданні Ради обласне управління охорони здоров’я відзвітує про результати роботи у цьому напрямку.

Також Андрій Сербайло запропонував провести якнайширше обговорення, залучивши громадськість, цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.

Довідково: За 2013 рік в області взято на диспансерний облік 81 вперше виявленого ВІЛ-інфікованого. За цей же період діагноз СНІД встановлено 35 особам, 12 осіб померло від хвороб, обумовлених СНІД. За 2 останні роки в області дещо стабілізувалася епідситуація щодо кількості вперше виявлених та взятих на диспансерний облік осіб з ВІЛ-інфекцією.

Реклама

Таким чином, у Закарпатській області станом на 01.01.2014 найнижча поширеність ВІЛ-інфекції і Україні (25,7 на 100 тис. населення в області проти 308,3 по Україні), найнижча поширеність СНІД (4,5 в області проти 64,1 по Україні) та летальність від хвороб, обумовлених СНІД.

Прес-центр ОДА

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно