Обласні депутати просять Януковича прискорити прийняття державної програми сталого розвитку Українських Карпат
Сьогодні обласні депутати прийняли звернення до Президента та Кабміну щодо прискорення підготовки та прийняття державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми ЄС «Карпатський простір».
ВІДЕО ДНЯЗакарпатською обласною радою ще 16 грудня 2010 року прийнято рішення «Про реалізацію Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір», яким було запропоновано підготувати Державну програму сталого розвитку Українських Карпат. Ця ініціатива була схвалена також Івано-Франківською, Львівською та Чернівецькою обласними радами і підтримана Кабінетом Міністрів України.
Регіональними органами влади спільно з Інститутом регіональних досліджень НАН України було розроблено Концепцію державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу «Карпатський простір», проект якої подано до Мінекономрозвитку.
Реклама«Проект пройшов широке громадське обговорення. Його схвалено також науково-практичною конференцією «Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій», що відбулася у Львові в жовтні 2012 року за участі понад 120 науковців, представників регіональних органів влади України і ряду європейських держав, які активно лобіюють операційну програму Європейського Союзу «Карпатський простір» на фінансову перспективу 2014- 2020 років.
На жаль, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, маючи пряме доручення Кабміну підготувати проект програми, вважає її розробку і прийняття недоцільним.
РекламаУ той же час прийняття такої програми сприяло б просуванню України в її європейській інтеграції, реалізації транскордонних, національних та регіональних проектів у пріоритетних галузях і напрямках сталого розвитку гірських територій України, збереженню природної та культурної спадщини Карпат, об’єднанню фінансових ресурсів територіальних громад гірських областей та центру. Така програма могла б передбачити здійснення заходів як за рахунок коштів державного, так і місцевих бюджетів, а також європейських, інших міжнародних фондів, донорських організацій та підприємств, поєднати ініціативу місцевих громад з державною підтримкою регіонального розвитку.
Враховуючи зазначене, ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося до Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням ще раз розглянути питання щодо розробки та прийняття Державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу «Карпатський простір», - йдеться у тексті звернення.
Прес-служба облради