Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські журналісти з’їздять на Воловеччину, щоб подивитись на систему селективного збору сміття

Закарпатські журналісти з’їздять на Воловеччину, щоб подивитись на систему селективного збору сміття

Закарпатські журналісти з’їздять на Воловеччину, щоб подивитись на систему селективного збору сміття
У четвер, 26 грудня, о 8.30, відбудеться прес-тур Ужгородського прес-клубу з представниками РМЕО «Екосфера» у села Абранка та Верхні Ворота Воловецького р-ну, які стануть першими селами Закарпаття,...

У четвер, 26 грудня, о 8.30, відбудеться прес-тур Ужгородського прес-клубу з представниками РМЕО «Екосфера» у села Абранка та Верхні Ворота Воловецького р-ну, які стануть першими селами Закарпаття, де буде встановлено прес для пластику (відходів з пластикових пляшок тощо).

ВІДЕО ДНЯ

Журналісти зможуть побачити, наскільки ефективно впроваджується система селективного збору сміття у гірських селах та які заходи запровадити по всій області.

Починаючи з літа 2013 року у селах Верхні Ворота та Абранка Воловецького району впроваджується система селективного збору сміття. Тут розставлено по 20 контейнерів для збору скла та пластику, передусім, пляшки ПЕТ. Двохкубові контейнери поділені на секції: 1,3 м3 для пластику та 0,7 м3 для скла. При повній наповненості контейнера у ньому накопичується близько 200 кг скла та 12-15 кг пластику. Щодватижні з контейнерів вибирається зібрана вторсировина й вивозиться заготівельними фірмами. За час дії програми з сіл вивезено 180-200 м3 пластику і 75-85 м3 скла, або ж з перерахунку на вагу – близько 2 тон пластику та близько 23 тон скла.

Реклама

Впровадження селективного збору ТПВ, особливо у гірських селах Карпатського регіону України, є найкращою стратегією управління відходами. Адже через особливості гірського рельєфу, добре розвинену мережу потічків та гірських річок, а також значну частину територій, які входять до об'єктів природно-заповідного фонду, облаштування власних сміттєзвалищ практично неможливе. Чим більше вторсировини вибиратиметься із загальних об'ємів твердих побутових відходів, тим менше їх потрібно буде вивозити для захоронення. Тим часом місцеві бюджети наповнюватимуться коштами, отриманими від реалізації зібраної втор сировини.

Ужгородський прес-клуб

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно