На засіданні круглого столу обговорять питання профілактики епідемії ВІЛ/СНІДу
У вівторок, 17 грудня, відбувся підготовчий семінар з питань круглого столу для представників виконавчої, влади державних організацій з метою обговорення ситуації з втілення кращих практик профілактичної роботи у середовищі уразливих підлітків та підлітків груп ризику. На заході були присутні заступник голови облдержадміністрації Іван Качур, начальник обласної Служби у справах дітей Світлана Якімеліна, старший радник з програмної діяльності Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, керівники структурних управлінь облдержадміністрацій та райдержадміністрацій.
ВІДЕО ДНЯДля профілактики ВІЛ/СНІДу в області проводяться: проект по консультуванню і тестуванню на ВІЛ за допомогою швидких тестів трудових мігрантів та їх найближчого оточення в 7 пілотних районах області, розпочато програму співпраці медичної галузі та Мукачівської Православної Єпархії УПЦ з протидії епідемії інфекції шляхом первинної профілактики, інформаційно-просвітницької роботи та залучення до тестування на ВІЛ через лікарів мережі кабінетів «Довіра» та лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги. Уперше в Україні розпочато впровадження пілотного проекту надання послуг консультування та тестування на ВІЛ через мережу первинної медико-санітарної допомоги. Проект реалізується в Тячівському районі. Також вже три роки в області реалізується програма «Моделі первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед представників національних меншин Закарпатської області».
- ВІЛ/СНІД залишається однією із найнебезпечніших хвороб, які негативно впливають на розвиток особистості та суспільства. Радує те, що сьогодні Закарпаття позиціонується як інноваційна платформа для боротьби з вірусом імунодефіциту. Кількість хворих є значно меншою, ніж в інших регіонах України (4,6% від загальної кількості населення області), а отже кошти можна направляти не тільки на лікування, а саме на профілактику інфекції, - зазначив Іван Качур.
РекламаВ ході наради учасники також обговорили питання охоплення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання дитячої безпритульності. На семінарі говорилось про підтримку спільнот з протидії епідемії ВІЛ/СНІД та профілактику епідемії ВІЛ/СНІДу в Закарпатській області.
Охоплення сімейними формами Закарпаття виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є одним із пріоритетів напрямків Служби у справах дітей. Так, виконуючи доручення глави держави, в області йде активізація роботи влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до різних форм сімейного виховання:
Реклама– Протягом поточного року вдалося зменшити кількість дітей, що відносяться до категорії дітей-сиріт. Так, з початку року усиновлено 69 дітей, створено 12 прийомних сімей, 3 дитячі будинки сімейного типу, всього влаштовано 52 дитини, – сказала Світлана Якімеліна.
Прес-центр ОДА