Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

У чеській Їглаві стартував вернісаж української культури

У чеській Їглаві стартував вернісаж української культури
У четвер, 7 листопада в адмінбудинку краю Височина, в місті Їглава відкрився вернісаж української культури. Згодом відбувся виступ Закарпатського народного хору в міському театрі. Відкривали захід...

У четвер, 7 листопада в адмінбудинку краю Височина, в місті Їглава відкрився вернісаж української культури. Згодом відбувся виступ Закарпатського народного хору в міському театрі. Відкривали захід голова Закарпатської обласної ради Іван Балога та гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек.

ВІДЕО ДНЯ

Голова обласної ради Іван Балога відзначив, що співпрацею з краєм Височина охоплені практично всі райони Закарпаття. Протягом цього часу здійснено цілий ряд заходів гуманітарного та культурно-просвітницького характеру, спрямованих на поглиблення українсько-чеських відносин. Так, у жовтні 2012 року проведено Дні Чехословаччини в Ужгороді, у травні цього року в Ужгороді відбувся фестиваль чеської кухні та чеської культури. Налагоджено партнерські відносини і між територіальними громадами міст та сіл, між установами освіти, культури, охорони здоров’я та художніми колективами Закарпатської області і краю Височина та інших регіонів Чеської республіки. Зокрема підписано угоду про співробітництво між містами Ужгород та Їглава, між містами Мукачево та Пельгржимов, між селом Колочава і містом Семіла, де народився Іван Ольбрахт. Ведеться підготовка щодо встановлення партнерських зв’язків між територіальними громадами ряду інших міст і сіл наших регіонів. «Співпраця між Закарпатською областю України та Краєм Височина Чеської Республіки може служити прикладом ефективної міжнародної співпраці на регіональному рівні, що в кінцевому рахунку позитивно впливає на зміцнення міждержавних зв’язків, впровадження європейських стандартів у соціальній сфері нашої області, посиленню євроінтеграційних прагнень територіальних громад. Все це вселяє впевненість в тому, що наші дружні стосунки будуть і надалі розвиватися, зміцнюватися та поглиблюватися», – зазначив Іван Балога.

Опісля відбулося вручення відзнак представникам чеської та закарпатської сторін за результативну співпрацю. Відзнаками нагороджено: гетьмана Височини Їржі Бєгоунека, сенатора Мілоша Вистрічіла, керівника крайової адміністрації Височини Зденека Кадлеца, членів постійної конференції Височини Йожефа Недведа та Вацлава Кадета. З української сторони нагороди отримали голова Закарпатської облради Іван Балога, керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович та керівник благодійного фонду «Віза», депутат облради Володимир Чубірко.

Реклама

Прес-служба облради

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно