Іван Балога заявляє, що руйнування площі Народної – злочин проти закарпатців
З минулого тижня тривають перипетії на площі Народній. Її доля стала небайдужою для громадськості, яка стали боронити від намагання змінити її первозданний вигляд. В суботу закарпатські міліціонери вдалися до крайнощів – силоміць забирали активістів з площі. Події на Народній прокоментував голова Закарпатської обласної ради Іван Балога.
ВІДЕО ДНЯ«Обласна «регіональна»влада почала руйнувати площу Народну. Ні супротив депутатів обласної ради, які не погодили виділення коштів на реконструкцію, ні протести активістів та журналістів, ні думка провідних архітекторів та мистецтвознавців – ніщо не вплинуло на позицію обласної адміністрації. Всім цим знехтували заради одного – задоволення нездорових амбіцій губернатора. Те, що руйнували Народну важкою технікою у минулу неділю, у той час як ужгородці молилися в церквах, а святі отці всіх конфесій вели святковий молебень з нагоди 1120 річчя Дня міста свідчить про боязнь та підступність реалізаторів проекту з руйнування Народної.
Події цих вихідних, коли активістів, журналістів силою забрали міліціонери з Народної переконує у слабкості влади і про налаштованість діяти по «безпредєлу». Міліція знову, як у 2004-тому році стає виконувати незаконні вказівки з ОДА. При тому, що наш край перебуває за показниками криміногенної ситуації на останній сходинці в країні три сотні правоохоронців на вихідних ганяються за журналістами та активістами, замість того, щоби боротися зі злочинністю в області.
РекламаХочу нагадати, що 21 березня цього року Закарпатська обласна рада більшістю голосів відхилила зміни до Програми підтримки комунально-експлуатаційного, автотранспортного господарства облдержадміністрації та збереження будинку обласної ради і облдержадміністрації як пам’ятки архітектури на 2013 рік. Ними чиновники з адміністрації пропонували виділити з обласного бюджету більше трьох мільйонів гривень на реконструкцію Народної. Депутати сказали чітке «ні» губернатору з його ідеєю паплюження площі. В квітні архітектори, мистецтвознавці, художники створили при обласній раді консультаційну раду з питань збереження культурно-архітектурної спадщини. Було прийнято резолюцію до керівництва обладміністрації та Ужгорода припинити будь-які «рухи» щодо реконструкції площі Народної. Також вони зазначили, що рішенням виконавчого комітету обласної ради від 5 лютого 1980 року площа Народна внесена до переліку пам’яток містобудування і архітектури, та взята на державний облік та збереження.
Втім влада діяла не оглядаючись ні на що – постфактум громада дізналась про проведення тендера, який виграло фермерське господарство, яке досі не вигравало жодного тендера .До речі, будинкоуправління адміністрації взагалі не мало право проводити тендер, адже об’єкт реконструкції перебуває у власності територіальної громади Ужгорода.
РекламаЧи є підстави проводити роботи на Народній? Жодних. Площа є у власності міста Ужгород, і саме громада міста має давати своє «добро» на будь-які роботи. Не виділяли гроші й обласні депутати. Влада натомість притаманним шулерськими методами незаконно направляє мільйон гривень з обласного бюджету свої фірмі для руйнування площі.
Нині бачимо рішучі дії громадськості, яка боронить Народну. Люди хочуть залишити квартал чеської забудови у тому стані, який нам залишили чеські архітектори. Одна особа в області не вправі вирішувати що можна на Закарпатті руйнувати. В той час коли, Закарпатська область перебуває в п’ятіріці регіонів з найгіршими показниками соціально-економічного розвитку країни, коли масово закривають школи та лікарні, виділяти мільйони з кишені закарпатців і руйнувати Народну – злочин проти громади», - резюмує Іван Балога.