Метеорологи запевняють, що більшість населення Закарпаття захищена від паводків
Сьогодні відбувся брифінг начальника Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василя Манівчука.
ВІДЕО ДНЯЗа повідомленням прес-центру Закарпатської ОДА, мережа Закарпатського центру гідрометеорології одна з найбільших в Україні і нараховує 9 метеорологічних станцій (3 спеціалізовані), 49 гідрологічних та 7 метеорологічних постів, лабораторію спостережень за забрудненнями атмосферного повітря та 2 пункти спостережень.
- Всі спостереження проводяться цілодобово. У процесі моніторингу бере участь понад 200 осіб. Та охопити всю територію пунктами спостереження – неможливо. Тому ми зверталися і звертаємося до органів місцевого самоврядування, щоб, у разі надзвичайних погодних явищ, надсилали нам на електронну скриньку всю інформацію. Щоб спеціалісти могли оцінити ситуацію і, у разі необхідності, виїхати на місце. На жаль, мало хто реагує на це прохання. А від цього страждають, у першу чергу, самі закарпатці, - відзначив Василь Манівчук.
РекламаЕлектронна скринька, на яку можна повідомляти про надзвичайні гідрометеорологічні явища: [email protected]
Як розповів Василь Манівчук, середина літа спекотною на Закарпатті не буде. Тільки з 5-го по 10 липня буде температура повітря підвищиться. Опісля температура більше 26-28 градусів не підійматиметься.
Реклама- Вночі навіть буде досить прохолодно – 5-10 градусів вище нуля. Спостерігатимуться опади, можливі град та грози, сильні пориви вітру. Кращу погоду, можливо, варто чекати тільки у серпні, - розповів начальник обласного гідрометеоцентру.
Незважаючи на опади, синоптики паводків у найближчий час не передбачають. Можливі тільки локальні підвищення рівнів води:
- Високі паводки на річках краю – наразі це не актуально. Якщо буде виникати надзвичайна ситуація - ми будемо інформувати додатково. Більшість населених пунктів Закарпаття захищені від великої води. Проте під час значних опадів похвилюватися примушують річки Латориця, Уж, Боржава, Стара. Місячна норма опадів для області у середньому – 60 мм (влітку). Спостерігаються, звичайно, й випадки, коли місячна норма випадає за добу, - резюмував Василь Манівчук.