Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Українські заробітчани все частіше переказують гроші "цивілізовано", а не "автобусними переказами"

Українські заробітчани все частіше переказують гроші "цивілізовано", а не "автобусними переказами"

Українські заробітчани все частіше переказують гроші "цивілізовано", а не "автобусними переказами"
25 квітня в Ужгородському прес-клубі пройшло перше засідання Фінансового клубу, організатором якого став Банк ПІВДЕННИЙ. Цього разу представники мас-медіа дізнались про нюанси здійснення грошових...

25 квітня в Ужгородському прес-клубі пройшло перше засідання Фінансового клубу, організатором якого став Банк ПІВДЕННИЙ. Цього разу представники мас-медіа дізнались про нюанси здійснення грошових переказів та їх економічне значення для Західної України.

ВІДЕО ДНЯ

Майя Винниченко, фінансовий експерт розповіла, що останнім часом громадяни нашої країни все більш віддають перевагу цивілізованим засобам переказу грошей, в той час як так звані «автобусні перекази», коли гроші передають за допомогою водіїв автобусів чи провідників потягів міжнародного сполучення, залишаються у минулому.

Так, за даними НБУ, в 2012 році до України шляхом міжнародних систем грошових переказів надійшло 4,297 млрд доларів США, що на 36,2 % більше, ніж рік тому. Крім того, у межах України за допомогою грошових переказів було перераховано 21,568 млрд гривень та 12 млн доларів США. Це свідчить про наявність стабільного зростання попиту на дану банківську послугу серед українців.

Реклама

Обсяг грошових переказів неухильно зростає, але серед інших причин цього зростання експерти відзначають інфляційні процеси та курсові коливання. Поруч з ростом цін відповідно зростає й сума грошових переказів, які родичі надсилають своїм близьким на Україну. Наприклад, ще у 2011 році середня сума, яку надсилали до нашої країни, дорівнювала 120 доларів США, а вже у минулому році її розмір складав 160-180 доларів.

«Переважна частина грошей надходить до нашої країни від заробітчан, які працюють за кордоном. Згідно з статистикою Міжнародної організації з міграції в Україні, більш ніж 70 % міжнародних переказів, родичі трудових мігрантів витрачають, як то кажуть, на життя, 26 % - на придбання товарів широкого споживання та лише 3 % - на відкриття власного бізнесу», - говорить Майя Винниченко, начальник Ужгородського відділення філії Акціонерного банку «Південний» у Львові.

Реклама

Головні гравці ринку грошових переказів – компанії Western Union, Юністрим, MoneyGram, Migom та Contact. На долю цих п’яти компаній приходиться біля 75 % міжнародних переказів грошей. Всього в Україні здійснюють діяльність 23 компанії, які пропонують послуги грошових переказів.

«Сьогодні ми бачимо як внаслідок гострої конкурентної боротьби практично всі системи міжнародних грошових переказів знижують тарифи. Більш того, клієнт може скористатися багатьма акціями та пропозиціями, які дозволяють відправляти гроші практично без комісії. Така ситуація дозволяє відмовитись від нелегальних на ненадійних «автобусних» переказів грошових коштів», - розповідає Михайло Словенка, начальник відділу по роботі з фізичними особами Ужгородського відділення філії Акціонерного банку «Південний» у Львові

Експерт розповів присутнім, що крім міжнародних систем грошових переказів клієнти банків можуть скористатись послугами системи SWIFT. Таку назву отримало об’єднання банків, які обмінюються електронними повідомленнями. Перевагами такого виду переказів можна значно нижчу комісію та відсутність обмежень на суму переказу. Але є й «мінуси», головний з яких – строки переказу, яки звичайно дорівнюють 3-5 днів.

Реклама

Тому для прискорення терміну переказу фахівці радять обрати банк, який має прямі кореспондентські стосунки з банками країни, куди надсилаються гроші. У такому випадку гроші надійдуть до отримувача через два дні.

Доповідачі також розповіли про цікаву можливість, за якої заробітчани можуть переводити кошти в Україну з метою зберігання їх тут на депозитному рахунку. Адже відсотки за депозитами в Україні значно вищі, ніж за кордоном. Утім, часто, на жаль, за словами М. Винниченко, заробітчани заробленими коштами віддають раніше набуті борги, а не заробляють на майбутнє.

Метою проекту Фінансовий клуб є підвищення економічної свідомості громадян та зріст фінансової культури суспільства.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно