Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Книгу «Закарпатці у вирі Афганської війни» презентували в Ужгороді

Книгу «Закарпатці у вирі Афганської війни» презентували в Ужгороді

Книгу «Закарпатці у вирі Афганської війни» презентували в Ужгороді
«Закарпатці у вирі Афганської війни» – так називається нове історичне видання, яке презентували в Закарпатському державному університеті. Книга являє собою цілий архів даних про бійців нашого краю,...

«Закарпатці у вирі Афганської війни» – так називається нове історичне видання, яке презентували в Закарпатському державному університеті. Книга являє собою цілий архів даних про бійців нашого краю, що побували в Афганістані. Війна тут розпочалася в грудні 1979 року та, за офіційними радянськими даними, тривала до виводу основної маси військ 15 лютого 1989 року.

ВІДЕО ДНЯ

Книга розповідає про наших краян, що брали участь у кровопролитних битвах в Афганістані. Відомості про закарпатських солдатів збирали по архівах військових комісаріатів і через анкети від самих бійців та їхніх родичів. Упорядник видання Арзен Ухаль зазначив: «Виникало чимало труднощів, утім найважче було писати некрологи на людей, котрі загинули чи пропали безвісти в Афганістані».

У десятирічній афганській війні взяли участь понад три тисячі закарпатців. Із них 53 людини загинули і четверо пропали безвісти. Вони і стали героями видання «Закарпатці у вирі Афганської війни». Поряд із біографічними відомостями про солдатів, у книзі надруковані розповіді, спогади та інтерв’ю очевидців бойових дій в Афганістані. «Спершу були усні спогади: ветерани розповідали іншим людям про те, що їм довелося пережити в Афганістані, – розповів автор передмови до видання Василь Густі. – А потім із доброї руки Арзена Михайловича сталося так, що ветерани задокументували це на папері. Відтак видання має не тільки особисте, а й важливе історичне та політичне значення».

Реклама

Книга «Закарпатці у вирі Афганської війни», за словами її авторів, створена не для розваги. Людина не знайде тут матеріалів для легкого читання. Натомість видання стане у нагоді історикам і всім, хто цікавиться війною в Афганістані. Крім цього, праця має на меті застерегти молодь від повторення помилок своїх попередників. Як зазначив Василь Густі, це книга, що вчить пам’ятати і зобов’язує пам’ятати.

Марія Рибченко

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно