Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Тереблянське водосховище зменшилось не через спеку – його спустили навмисне

Тереблянське водосховище зменшилось не через спеку – його спустили навмисне

Тереблянське водосховище зменшилось не через спеку – його спустили навмисне
Для того, аби провести планове обстеження гідротехнічних споруд, металоконструкцій і власне озера, розповів у коментарі технічний директор ПАТ «Закарпаттяобленерго», у відомстві якого перебуває...

Для того, аби провести планове обстеження гідротехнічних споруд, металоконструкцій і власне озера, розповів у коментарі технічний директор ПАТ «Закарпаттяобленерго», у відомстві якого перебуває Теребле-Ріцька ГЕС, Олександр Білак.

ВІДЕО ДНЯ

Рівень води у Тереблянському водосховищі останнім часом значно зменшився. Однією з версій такої ситуації деякі місцеві ЗМІ називали тривалу спеку і малу кількість опадів впродовж літа. Однак, як виявилось, озеро спустили спеціально – для проведення планового огляду.

«Раз на п’ять років проводиться планове обстеження комісією берегів, дна озера, дамби, гідроспоруд і металоконструкцій. Для цього і необхідно спрацювання озера – для повного його огляду», – повідомив Олександр Білак. На сьогодні, за його словами, тримається один рівень води у водосховищі – 499 метрів: «за заявкою, рівень триматиметься ще тиждень, затим почнеться набір водосховища по мірі поступлення води. Турбіни наразі працюють, просто з малою потужністю, бо потрібно тримати рівень води».

Реклама

Як розповів технічний директор підприємства «Закарпаттяобленерго», планове обстеження було проведене в середині серпня – впродовж тижня на території водосховища працювала комісія у складі 14 осіб. «Огляд бажано робити якраз у серпні-вересні, коли найменше опадів. В іншому випадку, якщо будуть дощі, озеро буде швидше наповнюватись, ніж спрацьовуватись», – додав Олександр Білак.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно