Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • УжНУ виконало держзамовлення, але за навчання платити майже нікому

УжНУ виконало держзамовлення, але за навчання платити майже нікому

УжНУ виконало держзамовлення, але за навчання платити майже нікому
«Вступна кампанія в УжНУ пройшла успішно», – радісно відзвітувала прес-служба університету 25 серпня. У повідомленні, зокрема, говориться, що державне замовлення виконано в повному обсязі, «проте...

«Вступна кампанія в УжНУ пройшла успішно», – радісно відзвітувала прес-служба університету 25 серпня. У повідомленні, зокрема, говориться, що державне замовлення виконано в повному обсязі, «проте певні труднощі були на окремих факультетах, як і в цілому по Україні».

ВІДЕО ДНЯ

Хоча на сайті університету повні дані про підсумки кампанії не були оприлюднені, відомо, що станом на 25 серпня (після кількох хвиль, які ініціювало Міносвіти) на державне замовлення таки зарахували 1086 абітурієнтів (948 стаціонарників і 138 заочників). Загальне держзамовлення УжНУ на цей рік становило 1099 місць, тому завдання дійсно можна вважати практично виконаним.

На контрактну форму навчання в університеті спокусилися 815 чоловік. Між тим, за ліцензією УжНУ міг прийняти майже уп’ятеро більше – 3970 осіб. Отож, університет хоч і виконав державне замовлення, але заробити зуміє дуже мало – вчитися в УжНУ за гроші знайшлося надто мало охочих. І це при тому, що нове керівництво вишу перед стартом вступної кампанії пішло на безпрецедентний крок – зменшило плату за навчання. Крім того, абітурієнтам дозволили подавати заяви одночасно і на денну, і на заочну форми навчання, що раніше виключалося. А ще УжНУ цьогоріч вирішило здобути ще й тих, хто зважується паралельно здобувати дві вищі освіти – активно пропонували робити це в стінах одного і саме Ужгородського університету.

Реклама

Нині єдності між ректоратом та педагогічним колективом немає. Якщо перші бравують виконаним завданням, інші піддають його сумнівам. Раніше на Інтернет-сайтах Закарпаття з’явився лист, підписаний «Ініціативною групою викладачів Ужгородського національного університету». Його автори стверджували: «Більше як 5 факультетів провалили набір на державне замовлення фахівців. У цьому зізнався сам в.о. ректора на засіданні приймальної комісії. Отже, чекати додаткових фінансових поступлень від цьогорічного набору вступників не видається можливим».

Складні фінансові проблеми головного вищого навчального закладу Закарпаття відомі вже не перший рік. Кампанія проти колишнього ректора університету власне й будувалася на фінансових труднощах. У боргах звинуватили особисто Миколу Вегеша та обіцяли, що новий ректор зі своєю командою зуміє їх виплатити. Натомість, повідомляли крайові сайти, університет на сумнівних умовах взяв у банку 4 мільйони гривень на зарплати та відпускні працівників.

Реклама

Нині особливої надії поліпшити виплати з коштів, які принесуть контрактники, немає. Так, на одному з найпрестижніших факультетів – медичному – фармацевти зайняли тільки 19 контрактних місць із 50 за ліцензійним обсягом. На спеціальність «Правознавство» університет міг загалом на обидві форми навчання прийняти 190 чоловік, а отримав лише 104. На три економічні спеціальності (облік і аудит, економіка підприємств, фінанси і кредит) могли вступити 540 абітурієнтів. Згідно з результатами кампанії їх – 96. 1020 першокурсників дозволяла ліцензія прийняти на всі (окрім журналістики) філологічні спеціальності. Поступила 231 людина. Причому велика заслуга тут англійської мови. На цю спеціальність пішло 72 людей, 34 – на платний.Що ж до менш популярних спеціальностей, то картина ще сумніша. Зокрема, жодного «контрактника» цього року не здобули математика (79 поступило при держзамовленні 90), фізика (50 поступило при держзамовленні 65), прикладна фізика (26 вступило, 30 – держзамовлення), прикладна математика, комп’ютерна інженерія, інженерна механіка (при держзамовленні 30 поступило 25), мікро- та наноелектроніка (22 першокурсників при держзамовленні 30), електронні пристрої та системи (13 поступило при держзамовленні 18), безпека інформаційних та комунікаційних систем. Чимало спеціальностей «здобули» по 1-2 контрактники.

Тож за які фінанси існуватиме виш, з якого бюджету викладачі отримуватимуть зарплату – питання відкрите.

Юрій Лівак

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно