Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На Закарпатті задумалися про гідроенергетику

На Закарпатті задумалися про гідроенергетику
Маючи потужний природний потенціал, Закарпаття поки що залишається енергозалежним регіоном. В області виробляють до 8 відсотків спожитої електроенергії, а місцеві родовища природного газу дають лише...

Маючи потужний природний потенціал, Закарпаття поки що залишається енергозалежним регіоном. В області виробляють до 8 відсотків спожитої електроенергії, а місцеві родовища природного газу дають лише 2 відсотки до потреби. Решта енергоносіїв, за винятком деревних ресурсів, надходить із-за меж області.

ВІДЕО ДНЯ

Над розв'язанням проблеми енергозабезпечення закарпатці працюють не перший рік. Як альтернативу блакитному паливу фахівці пропонують активніше використовувати гідропотенціал закарпатських річок.

На останній сесії обласної ради народні обранці затвердили «Програму комплексного використання водних ресурсів Закарпатської області», яка передбачає практичне використання гідроенергетичного потенціалу річок області і дозволить збільшити власне виробництво електроенергії шляхом будівництва на території області об'єктів гідроенергетики.

Реклама

Реалізувати програму передбачається у два етапи: перший – розробка і затвердження Схеми комплексного використання водних ресурсів області; другий – спорудження акумулюючих, регулюючих водосховищ, гідроелектростанцій за рахунок коштів інвесторів та з інших джерел, розміщення інших об'єктів водокористування, виконання протипаводкових заходів.

Загальна вартість затрат на розроблення Схеми комплексного використання водних ресурсів області складає понад 2,5 млн грн згідно з кошторисом, розробленим інститутом ВАТ «Укргідропроект». Обласною програмою передбачається цьогоріч виділити на розробку схеми 280 тисяч з обласного бюджету та залучити в якості інвестицій 250 тисяч гривень. Схема передбачатиме будівництво каскаду міні-ГЕС на притоках річки Тиса. Потенціал цих міні-ГЕС – від 5 до 20 мегават. Вже за 10-15 років область зможе на 70 відсотків може зменшити енергетичну залежність краю.

Реклама

Ініціатор та розробник програми голова постійної комісії облради з питань територіального устрою, агропромислового комплексу і розвитку села Віктор Трикур констатує: гідропотенціал закарпатських річок використовується далеко не на повну потужність. «Цей потенціал становить майже чверть від загальнодержавного і досягає майже 10 мільярдів кіловат-годин на рік. Наразі 4 гідроелектростанції області виробляють 120-160 мільйон кіловат-годин, або 6-8 відсотків річного споживання в області. Тому нам слід ефективніше використовувати відновлювальну енергію, адже саме електроенергія може стати альтернативою блакитному паливу. Враховуючи колосальний гідропотенціал річок Закарпаття, було б гріх не скористатися цим природним даром», – вважає Віктор Трикур.

Про це інтернет-видання "Панорама Мукачева" повідомили у прес-службі облради.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно