Мукачівські депутати, правоохоронці, прокурори та судді навчались толерантності та правам людини (ФОТО)
![Мукачівські депутати, правоохоронці, прокурори та судді навчались толерантності та правам людини (ФОТО) Мукачівські депутати, правоохоронці, прокурори та судді навчались толерантності та правам людини (ФОТО)](https://pmg.ua/static/content/thumbs/646x480/f/f8/bwu54h---c323x240x50px50p-up--0b1a87fb342d9a14df22e6452a7b6f8f.jpg)
З 8 по 10 грудня в рамках проекту «Підвищення рівня знань представників державних установ у сфері захисту громадян від дискримінації» пройшла серія семінарів для представників місцевих та районних органів влади, депутатів міських і районних рад, представників міліції, прокуратури та суддів м.Мукачево та Мукачівського району у сфері захисту прав людини та антидискримінаційної політики, з метою формування культури толерантності та протидії ксенофобії у їхній щоденній роботі.
На семінарах були розглянуті такі закони, як: «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Міжнародна конвенція про ліквідацію всіх форм расової дискримінації». Також були розглянути такі теми, як: Принцип рівності і недискримінації у міжнародному законодавстві. Злочини на ґрунті ненависті (розслідування релігійної та етнічної нетерпимості).
РекламаВ загальній кількості семінари відвідали більше 80 осіб, представників державних установ та правоохоронних органів.
Запрошеними експертами виступали: співкоординатор Проекту «Без Кордонів» ГО Центр "Соціальна Дія". Голова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні Ірина Федорович та голова Громадської Ради з дотримання прав людини при Мукачівському міськвиконкомі. Керівник Мукачівського Правозахисного Центру Олег Григор’єв.
РекламаОрганізатором семінарів в м.Мукачево виступає Благодійний фонд «Розвиток» у тісній співпраці з Мукачівською міською радою. Захід відбувся за сприяння МФ «Відродження» та при інформаційній підтримці Коаліції з протидії дискримінації в Україні і Міжнародної Організації з Міграції.
Даний проект є пілотним та мережевим. В рамках проекту будуть проведені тематичні семінари з питань прав людини та протидії дискримінації ще в трьох містах України (Одеса, Павлоград, Херсон) на базі Центрів правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу бідним верствам населення.
Метою проекту є: покращення рівня знань у сфері захисту прав людини та антидискримінаційної політики, формування культури толерантності та протидії ксенофобії у представників державних установ; поглиблення знань та покращення практичних навичок у суддів у сфері застосування положень Європейських конвенцій з прав людини та Закону України про дискримінацію; підвищення рівня розуміння проблеми дискримінації зі сторони правоохоронних органів; зміна установок, поведінки і стандартів спілкування з громадянами, які звертаються за допомогою до представників влади та правоохоронних органів.
РекламаКінцевим результатом проведених семінарів стане проведення підсумкового круглого столу та представлення аналітичного звіту на тему: «Дискримінація - причини, наслідки та шляхи подолання» в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Звіт також буде направлено до консультативної ради при Омбудсмані для використання його в подальшій роботі при підготовці щорічного звіту Омбудсмана у Верховній Раді щодо стану дискримінації в Україні.