Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Студенти-географи УжНУ підкорили Анталовецьку поляну

Студенти-географи УжНУ підкорили Анталовецьку поляну
Студенти та викладачі географічного факультету і просто любителі пригод нещодавно вкотре вирушили до кратера вулкана. Думаю, мало хто з ужгородців здогадується про існування справжнього вулкана...

Студенти та викладачі географічного факультету і просто любителі пригод нещодавно вкотре вирушили до кратера вулкана. Думаю, мало хто з ужгородців здогадується про існування справжнього вулкана неподалік міста.

ВІДЕО ДНЯ

Щоправда, нині він неактивний, хоч не так давно (за геологічними мірками), близько 10 мільйонів років тому, це була справжня вогнедишна гора, завдяки якій і створилися сучасні форми рельєфу Ужгородщини. Зокрема, конусоподібна Анталовецька поляна – з реальним кратером на вершині та кількома побічними, - повідомили в Медіацентрі УжНУ.

На маршрутному шляху на кожному кроці траплялися андезитові останці, утворені давніми виливами магми. Мандрівники натрапили також на кілька печер і гротів, які утворилися у вулканічній породі.

Реклама

Цього року географи вирішили форсувати гору найкоротшим шляхом – стартували з Ворочева на Перечинщині. Дорога виявилася непростою. За допомогою компаса й карти визначили напрямок руху й вирушили «на штурм». Сюрпризи мандрівників чекали вже на самому початку руху. З’ясувалося, що в лісі майже зовсім не помітно стежки, яка, згідно з картою, мала вивести на саму вершину. Тож довелося застосовувати теоретичні навички з орієнтації на місцевості за допомогою GPS, карти масштабом 1:50000 і компаса. Зрештою всі перепони були успішно подолані й мандрівники опинилися на вершині.

Однією з цілей експедиції було спостереження за цвітінням підсніжників, якими в цю пору мала бути всіяна вся вершина. Проте, як виявилосяь, квіти вже відцвіли, та й сама поляна вигоріла при спалюванні минулорічної трави. Приємною несподіванкою став пам’ятник загиблим льотчикам, встановлений на вершині.

Реклама

Крім того, Анталовецька поляна зустріла мандрівників своїм незмінним атрибутом – прадавнім деревом з випаленою серцевиною й табличкою «вул. Квіткова».

Дерево з випаленою серцевиною і табличкою «вул. Квіткова»

Справжньою інтригою було намагання знайти знамените Ворочівське озеро вулканічного походження, яке складається з двох окремих озер і під час танення снігу в горах наповнюється талими водами, утворюючи єдину водойму.

Реклама

Річ у тім, що озера, утворені двома побічними кратерами вулкану, лежать поза традиційним маршрутом і мають сезонний характер. Їх можна побачити наприкінці березня – на початку квітня. Тут знову допомогли незмінні спецзасоби туриста й навички орієнтування на місцевості. Хоч повноводного озера географи так і не побачили, оскільки квітень виявився сухим, але його останні тижні життя цього року все ж удалося зафіксувати.

Відтак з почуттям виконаного обов’язку слідопити спустилися до Кам’яниці.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно