Бунт навколо Палацу Ковнера: громада проти забудовника

Життя  4 червня 2015 року, 20:36 3199

Ранок четверга в Мукачеві розпочався неспокійно. В соціальних мережах мешканці вулиці Берегівської та Толстого забили на сполох через події, які відбувались під їх вікнами.

Справа в тому, що на подвір’ї Палацу з’явилась особа, яка представилась новим власником аварійної будівлі. В’ячеслав Лукачина, а саме так представився юнак, що придбав історичну будівлю поблизу центру міста, приїхав не сам, а в компанії підрядчика, який, за його словами, мав зайнятись реконструкцією будівлі.  Для початку нові «газди» вирішили, що сміттєві контейнери мають розміщуватись не поруч будівлі, а прямо перед житловим будинком на Толстого. Поява на площадці будівельного фургону ще більше перелякала людей. Громада взбунтувала і заявила, що без проекту будівлі не планує допускати до неї нікого.

Протягом цілого дня власник обіцяв надати всю необхідну інформацію, але так цього і не зробив. Наприкінці дня історія отримала ще цікавіше продовження. Протестувальники спробували по телефону достукатись до мера міста. У свою чергу Золтан Ленд’єл апелював до активістів тим, що дана будівля знаходиться в аварійному стані і особа, що придбала її – це перший покупець будівлі за останні три роки. Саме стільки часу влада безрезультатно намагалася продати приміщення шляхом аукціону.

Згодом на місце пригоди прибули представники міськвиконкому та муніципальної поліції . Вони заявили, що «проходили повз» і вирішили побачити що тут коїться. На прямі запитання активістів щодо того, чиї інтереси представляють ці особи, чиновники ніяковіли і не могли чітко сформулювати свою позицію.

Врешті решт в людей увірвався терпець і вони викликали правоохоронців. Після дзвінка в міськвідділ міліції «власник» будівлі разом з підрядчиком та робітниками швидко покинули місце пригоди. Люди лише встигли зафіксувати номерні знаки на їх автівках.

Варто зазначити, що Палац Ковнера є історичною спорудою. Раніше на ньому була розміщена меморіальна дошка, але всього кілька тижнів тому вона дивовижним чином зникла з будівлі.

Люди називають сьогоднішні події рейдерським захопленням та спробою заволодіння будівлею і земельною ділянкою.

У свою чергу підрядчик, який в розмові з журналістом PMG.ua відмовився представлятись заявив, що йому доручено реконструювати будівлю і зробити її двохповерховою за рахунок підвалу.  

Чим закінчиться дана історія наразі важко спрогнозувати, але можна сказати одне – люди не мають наміру здаватись та обіцяють боротись за свою землю.

Історична довідка. Палац Ковнера – палац кінця XIX століття збудований угорським бароном єврейського походження Адольфом Ковнером. У різні роки тут містився жупанат, угорська контррозвідка, в’язниця для політичних в’язнів.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0
Василь Царьов 12.06.2015, 15:48
«Народ, не помнящий своего прошлого, не имеет и будущего» Черчилль\n\nВаріські фивники указали, що зберігати пам\'ятки минулого не в їх правилах, краще віддати їх черговому мажору. Шкода народ, бо минуле й майбутнє в нього забирають не його представники, а колишня партноменклатура.
Марина Шпак 09.06.2015, 20:50
Під приводом рекострукції збудують якусь багатоповерхівку. так і буде
Ivan Garagonych 05.06.2015, 15:21
Люди хочуть, щоб їх поставили до відома стосовно об\'єкту, який буде побудований. Це їх право як сусідів. Адже з ними ніхто нічого не погоджував.
Josef Glas 05.06.2015, 00:00
Я не можу зрозуміти що люди хочуть, щоб ця будівля і в дальнішому так пробадала чи що?