Життя   • 8 червня 2015 року, 12:30356

Закарпатському краєзнавчому музею можуть присвоїти ім’я краєзнавця Тиводара Легоцького

Закарпатському краєзнавчому музею можуть присвоїти ім’я краєзнавця Тиводара Легоцького

Творча інтелігенція краю виступила з ініціативою надання Закарпатському обласному краєзнавчому музею ім’я видатного історика, археолога, етнографа, засновника музейної справи в на Закарпатті Тиводара Легоцького.

Значний внесок у розвиток науки і культури Закарпаття другої половини 19 – початку 20 ст. зробив колишній прокурор Мукачівсько-чинадіївської домінії графів Шенборнів Тиводар Легоцький. Коло його наукових інтересів включало археологію, історію, етнографію, краєзнавство. У свій час його ім’я було відоме далеко за межами сучасного Закарпаття та Австро-Угорщини, - зазначили в прес-службі Закарпатської облради.

То управління культури ОДА вносить відповідний проект рішення на розгляд депутатів облради. Цю ініціативу підтримано рішенням зборів трудового колективу Закарпатського краєзнавчого музею ( протокол від 15 серпня 2015 р. №53) та громадського об’єднання "Рідне Закарпаття" (протокол від 30 квітня 2015р.).

Рішення сесії обласної ради "Про присвоєння імені Тиводара Легоцького Закарпатському краєзнавчому музею" не передбачає фінансових витрат. Та його схвалення сприятиме підвищенню іміджу Закарпатського краєзнавчого музею, вшануванню пам”яті Т.Легоцького.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів