Мукачівські бібліотекарі та молодь відзначили День української писемності та мови (ФОТО)
Щороку в Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят, встановлене Указом Президента України в листопаді 1997 року і приурочене дню вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
ВІДЕО ДНЯТрадиційно, з нагоди великого свята українців, міська публічна бібліотека провела День мови: у всіх структурних підрозділах відділу обслуговування працівники бібліотеки вели активну популяризацію української книги, проводили бібліографічні огляди документів та рекомендаційні бесіди біля книжкових виставок, консультували біля систематичних каталогів та картотек.
В підтримку української мови протягом дня бібліотекарі проводили акцію "Підтримаймо рідну мову", під час якої користувачам бібліотеки роздавали листівки-заклики "Хочеш захистити мову? Говори українською!" та інформаційні пам’ятки "7 простих правил на захист української мови". Мета акції - популяризувати українську мову добрими справами та спілкуванням нею у побуті, на роботі, в соцмережах тощо.
РекламаПо обіді читальна зала міської книгозбірні зібрала поціновувачів українського слова на літературно-музичну композицію "Там, де живе рідна мова, живе український народ".
Про роль мови у житті людини, її значення як оберега для української нації і держави, розповідала Любов Долинська, викладач української мови та літератури Мукачівського кооперативного торгово-економічного коледжу.
РекламаСтуденти МКТЕКу підготували програму, присвячену святу: декламували вірші про мову, розкривали сучасні мовні проблеми у гумористичній інсценізації сатиричного твору Павла Глазового "Кухлик" та міні-виставі "Зустріч друзів", танцювали патріотичний танець та співали пісні.
Також студенти зачитали власні вірші про мову.
Учасниками українського гравіккону „Знавці рідного слова” стали цього дня у міській бібліотеці учні старших класів СЗОШ №4 та ЗОШ № 20 ім. О. Духновича. Сформовані команди змагалися між собою почуттям гумору, знаннями, кмітливістю, ерудицією, винахідливістю.
РекламаКоманда-переможець отримала Почесну грамоту, а кожен учасник - книгу поетеси Софії Малильо „Надія”. Друга команда також отримала дипломи та власну поетичну збірку Любові Долинської "Цілющі джерела".
Тетяна Туряниця, провідний бібліотекар відділу обслуговування Мукачівської міської центральної бібліотеки ім. О. Духновича