Життя   • 13 червня 2015 року, 09:08871

Бійці, що лікуються у Мукачівському військовому шпиталі, ходять у басейн та відновлюють сили у місцевих санаторіях

Бійці, що лікуються у Мукачівському військовому шпиталі, ходять у басейн та відновлюють сили у місцевих санаторіях

Вчора у прес-центрі "Панорама" відбулась прес-конференція представників волонтерського центру при Мукачівському військовому шпиталі Оксани Ремінець та Наталії Гарапко.

Оскільки від часу створення волонтерського руху минув майже рік, то у журналістів та читачів сайту "PMG.ua" було чимало запитань щодо того, яким був цей період для військових та волонтерів, а також про підсумки роботи та плани на майбутнє у волонтерського центру.

Пані Наталія зазначила, що до команди волонтерського центру вона приєдналась ще у вересні 2014-го року. Головною мотивацією, яка привела до волонтерської діяльності, стала допомога військовим, які найбільше цього потребують.

Схожа мотивація була і у її колеги Оксани Ремінець, яка теж з патріотичних міркувань вирішила підтримати військових.

Загалом, за майже рік існування центру волонтери встигли втілити чимало проектів. Зокрема, перед Великоднем у Мукачівському військовому шпиталі відкрили реабілітаційний кабінет, у якому захисники активними заняттями відновлюються після поранень.

Зараз волонтери працюють над поверненням військових до звичайного, мирного ритму життя. “Так, частина учасників бойових дій відвідала фестиваль “Срібний Татош”, який проходив у Чинадієві. Немісцеві бійці були приємно вражені нашими традиціями та організацією самого свята і сказали, що подібних фестивалів вони ніколи не бачили”, - зазначила Оксана Ремінець.

За словами Наталії Гарапко, обласна влада виділила кошти на відновлення військових у санаторіях Закарпаття. Так, днями двоє закарпатських військових відправились на лікування до санаторно-лікувального закладу “Сонячне Закарпаття”. 29 червня ще двоє бійців будуть відправлені на лікування до санаторію “Синяк”.

Ну, а щодо тих, хто залишається на лікуванні у Мукачеві, то для тих бійців волонтери влаштовують інші сюрпризи. “Зараз літній період. І було б нераціонально, аби поранені військові не використовували на благо свого здоров’я водні процедури. Нещодавно ми досягнули домовленості з керівництвом стадіону “Авангард” про те, що кожного ранку троє-четверо бійців відновлюватимуться на території басейну”, - розповіла волонтер Наталія Гарапко.

Опісля водних процедур бійці АТО немов «воскресають». “Після відвідин басейну вони кидають костилі і запрошують нас на вальс. Вони з таким щастям танцюють, що це важко передати словами”, - з радістю ділиться емоціями волонтерка.

Ну, а ввечері у кожній палаті буває трішки гучно, оскільки завдяки волонтерській допомозі у кожній палаті є свій телевізор. “От влітку розваги військових завжди супроводжуються іграми, прогулянкою на вулиці та спілкуванням. А зимовими днями, коли надвір було неможливо вийти, ставали нудними. Тому ми закликали колег та небайдужих людей принести телевізори. Люди з радістю відгукнулися на наш заклик. Тому у кожній палаті зарах є телевізор”, - мовила Оксана Ремінець.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів