Життя   • 26 червня 2015 року, 15:42588

У Берегові випускникам угорського інституту вручили дипломи

У Берегові випускникам угорського інституту вручили дипломи

Сьогодні у реформатській церкві Берегова відбулось урочисте вручення дипломів 151 випускнику ЗУІ ім. Ференца Ракоці.

Студенти отримали документ про здобуття вищої освіти майже з двох десятків спеціальностей, зокрема, іноземних мов, української філології, географії, біології, дошкільної справи та інших.

Разом із вихованцями ВУЗу вручено дипломи і випускникам Реформатської теологічної академії м.Шарошпотока, які теж навчались при інституті.

Зібрання почалось із внесення історичних прапорів Закарпаття. Процесію супроводжували члени Шаланського гуртка стрільців у костюмах епохи куруців та студентки вишу у дворянському вбранні.

Присутніх привітав провідний пастор Берегівської реформатської церкви отець Ференц Тарацкезі. У виконанні камерного хору прозвучала “Національна молитва” угорців і гімни - державний Угорщини та інституту. Після напутніх слів ректора інституту Йосипа Сікури, перед присутніми з промовою виступив міністр юстиції сусідньої держави Ласло Трочані.

"Вважаємо закарпатських угорців повноправними членами нашої сім’ї, - акцентував високопосадовець Угорщини. - Угорщина всіма силами й можливостями підтримуватиме їх, як і народ України в цілому. Символічно, що саме наша країна першою підписала в 1991 році з Україною договір про співпрацю. Викладених в документі позицій стараємось дотримуватись."

Студенти ЗУІ та Реформатської академії склали традиційну присягу. Урочистість завершилась Божим благословенням випускників та присутніх на церемонії від представників історичних конфесій.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів