Життя   • 20 липня 2015 року, 16:201936

Віталій Гільтайчук відповів на звинувачення Наталії Козир стосовно погроз

Віталій Гільтайчук відповів на звинувачення Наталії Козир стосовно погроз

Заступник міського голови Мукачева Віталій Гільтайчук у коментарі інтернет-виданню PMG.ua відповів на звинувачення одного з координаторів благодійного фонду "Розвиток" Наталії Козир щодо телефонних погроз на її адресу.

Подаємо відповідь повністю.

"Щодо ситуації наведеній в записі представниці благодійного фонду "Розвиток" зазначу, що дані обвинувачення є надуманими та не відповідають дійсності. Тому представниця фонду “Розвиток” має повне право, так як і зазначила в дописі, звернутися до правоохоронних органів для надання правової оцінки цій ситуації. Коментувати надумані звинувачення не вважаю за доцільне. 

Щодо блокування питання створення органу самоорганізації ромського населення, то можу повідомити, що такий проект рішення було підготовлено на розгляд 79 сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради.

Проте за декілька днів до сесії на ім’я міського голови надійшов лист старости Ромського поселення Горват Г. С. до якого додано 74 заяви мешканців ромського поселення щодо відкликання підписів з ініціативного листа про створення  органу самоорганізації ромської громади “Вуличний комітет №1 в м.Мукачево”, у зв’язку з тим, що дані підписи були зібрані ініціативною групою шляхом обману.

На засіданні 79 сесії 6-го скликання Мукачівської міської ради проект рішення “Про надання дозволу на створення органу самоорганізації ромської громади “Вуличний комітет №1 в м. Мукачево” знято з розгляду та вирішено доручити міському голові направити дані листи до прокуратури та міліції для відповідного реагування. Після проведення правоохоронними органами відповідної перевірки дане питання буде розглянуто повторно.

Звинувачення про те, що міська рада відмовляється надавати інформацію про витрачання бюджетних коштів, а також про розпорядження комунальним майном взагалі є безпідставними, оскільки всі рішення міської ради публікуються на офіційному сайті міської ради. Рішення про бюджет міста Мукачево зі всіма додатками опубліковано на сайті міської ради, і кожен бажаючий має можливість із ним ознайомитися. Крім того, на всі запити про доступ до публічної інформації надається вичерна інформація.

Одночасно слід зазначити, що станом на 20.07.2015 року до міської ради від чотирьох громадських організацій міста надійшло більше ста двадцяти запитів на доступ до публічної інформації, на які відповідь повинна бути надана протягом 5-ти днів. Більшість із вказаних запитів стосуються надання загальної інформації, закрема:

1. Скільки проводилося громадських слухань, на яких члени ромської громади порушували питання та вносили пропозиції стосовно питань місцевого значення.

2. Потенціал яких громадських організацій залучався до вирішення стихійних проблем ромів?

3. Який порядок створення громадської ради?.

4. Як можна отримати інформацію про список учасників установчих зборів? (яких загальних зборів не зазначається).

5. Хто може бути обраним до Громадської ради?

6. Яким чином припиняється членство в громадській раді?

На кожне питання діяльності громадської ради подається окремий запит. Такими запитами, громадські організації свідомо блокують роботу виконавчого комітету міської ради, оскільки працівники зайняті тим, щоб надати відповідь на вказані запити.  При цьому на мою думку жодного відношення до захисту інтересів тереторіальної громади дані запити не мають. Такими діями громадські організації створюють видимість роботи, при цьому реальних пропозицій щодо покращення життя громадян міста від них не надходило", - йдеться у відповіді Віталія Гільтайчука.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів