Життя   • 28 липня 2015 року, 10:464631

Берегівчани називають своїх дітей іменами Мадонна, Біборка, Кенде

Берегівчани називають своїх дітей іменами Мадонна, Біборка, Кенде

Нерідко матері й татусі у емоційному запалі, у піднесеному настрої віддають перевагу іменам, про які ніхто раніше не знав і навіть не чув. Та й користувалися ними не тільки рідко, але й від нас далеко – у доволі екзотичних країнах та за морями-океанами. Віднедавна вони з‘явилися і в наших краях, насамперед у родинах і поселеннях ромів міста і району. Буває, що «перекочовують» до нециганських сімей.

Зокрема, не порахувати, скільки тезкинь по всьому світу має найвідоміша американська 58-річна співачка, танцівниця, режисер, кіноактриса Луїза Мадонна. Відрадно, що віднедавна ім‘я багаторазової рекордсменки книги рекордів Гіннеса носитиме і маленька берегівчанка – 2015 року народження. Саме цією датою появи Мадонни на світ зареєстрували у відділі державної реєстрації актів цивільного стану районного управління юстиції у Закарпатській області. Про це поінформувала т. в. о. начальниці Берегівського ДРАЦСу Ганна Дрозденко.

Разом із тим є і такі рідковживані дівочі імена, як Біборка, Раїса, Венді, Інез, Єсенія, Джеміле, Скарлет, Ізме, Пілар тощо. А серед чоловічих зафіксовано Кенде, Маркос, Джейсон, Натанаель тощо. Хоча найчастіше у свідоцтва про держреєстрацію заносили такі імена, як Євген, Даніель, Кирил, Мілан, Алекс, Кевін, Йосип, Іштван, Ноел. Цікаво, а куди «зникли» Івани, Павлики, Петрики, Семени, Сергії, Михайли, Максими? Наразі серед дівчаток пальму першості утримують предковічні слов‘янські Марії, Ганни (Анни), Софії (Жофії), Анастасії, до яких додалися такі імена, як Крістіна, Теодора, Еріка, Вівіен, Язмін, Ченге тощо.

Відповідальна працівниця цієї установи також повідала, що у місті за І півріччя народився 161 хлопчик і дівчина (у район лелеки принесли 261 маля). Цифра доволі мізерна, а коли взяти до уваги, що протягом6 місяців зареєстровано 557 смертей (у місті відійшло у світ потойбічний 207, а в сільській місцевості350 осіб), то стане очевидною «від‘ємна» демографічна картина. Та й шлюбна ситуація цьогоріч не втішає: за цей час було створено усього 152 сім‘ї (62 у місті й 90 в районі), розірвали родинні узи 18 пар. Для порівняння наводимо іще кілька «рацсівських» цифр і даних: у першій половині 2014 р. було зафіксовано495 народжень і 478 смертей (шлюб уклали 162 молодих наших земляків), у 2013/2012 р.р. ці цифри йшли у такому порядку: 474 народження, 547 смертей і 138 весіль (507, 495 і 117).         

 За шестимісячний період 2015 р. до ДРАЦСу надійшло також 59 рішень суду про розірвання шлюбу, видано1522 витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, у 17 випадках змінено прізвища та складено 5 адміністративних протоколів на батьків, які порушили місячний термін реєстрації народження дитини.

Джерело: BeregszaszNews
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів