Життя   • 11 серпня 2015 року, 14:30554

На Закарпатті планують надати медичну реабілітацію демобілізованим бійцям АТО

На Закарпатті планують надати медичну реабілітацію демобілізованим бійцям АТО

Питання медичного забезпечення бійців АТО - серед пріоритетних, тому також розглядалося на учорашньому засіданні обласної координаційної ради з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей, яке відбувалося під головуванням керівника краю Геннадія Москаля.

У ході наради проаналізовано механізми надання учасникам АТО медичної реабілітації. Це і надання невідкладної меддопомоги та психологічного, фізичного та соціального супроводу, - інформує прес-служба Закарпатської облдержадміністрації.

Геннадій Москаль наголосив, що до організації якісного лікування та реабілітації бійців АТО закарпатські лікарі повинні підходити комплексно та відповідально. Вони зобов’язані відвідати кожну сім’ю та родину, де повернувся учасник АТО. «Необхідно охопити профілактичними оглядами всіх демобілізованих, адже знаємо і розуміємо, в яких умовах їм довелося нести службу», - підкреслив очільник краю.

Як поінформувала присутніх заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Міцьо, у закладах охорони здоров’я проводяться обов’язкові медичні огляди військовослужбовців, демобілізованих військових та направлення їх на стаціонарне обстеження при необхідності. «Станом на 10 серпня за медичною допомогою звернулося 262 особи. З них: поранених в зоні АТО – 10, із захворюваннями, що виникли під час перебування в зоні АТО – 59. При проведенні обов’язкових медоглядів оглянуто 461 особу, із них госпіталізовано – 145, направлено до вузьких спеціалістів – 228», - зазначила Тетяна Степанівна.

Демобілізовані військовослужбовці після проведення періодичних медичних оглядів при потребі направляються у Закарпатський обласний центр медико-соціальної експертизи для проходження медико-соціальних експертних комісій. «Нині загальна кількість військових складає 113 осіб, які направлені на МСЕК та пройшли освідчення. З них одна особа не визнана інвалідом і не отримала відсоток втрати працездатності, 34 особи отримало групу інвалідності (6 ¬– другу групу, 28 – третю), 78 – отримали відсоток втрати працездатності, тобто без встановлення групи інвалідності», - більш детально розповіла посадовець.

Вона також повідомила, що на сьогодні передбачено на одного хворого на день на харчування 55 грн, на придбання медикаментів та виробів медичного призначення 65 грн. «Ці витрати закладені у видатковій частині кошторису обласного госпіталю інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС на 2015 рік для збільшення норм грошових витрат на медикаменти та харчування ветеранів війни у закладах охорони здоров’я. Однак, поки що дана постанова ще не підписана», - зауважила Тетяна Міцьо.

Крім того, у лікувально-профілактичних закладах краю створені кабінети психотерапевта та пункти надання психологічної допомоги військовим, членам сімей загиблих учасників АТО. Також організовано резерв профільних ліжок у закладах охорони здоров’я для надання невідкладної медичної допомоги постраждалим, у т.ч. з бойовими психічними травмами та іншими кризовими станами. З початку року в обласній психіатричній лікарні проходили лікування з посттравматичними стресовими розладами 53 бійці, які повернулися із зони АТО.

«В обласному госпіталі інвалідів війни та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС введено додаткову посаду лікаря-психотерапевта. У закладі організовано кабінет з надання психологічної допомоги учасникам АТО та демобілізованим військовим. Вони проходять фізичну реабілітацію у відділенні відновного лікування», - зазначила чиновниця.

До обласного психотерапевта на амбулаторний прийом звернулося 22 військовослужбовці.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів