Життя   • 12 серпня 2015 року, 13:05920

На Закарпатті через аномальну спеку міліють ріки

На Закарпатті через аномальну спеку міліють ріки

Цьогорічну спеку на Закарпатті синоптики вже оголосили аномальною. Такі температури на територію України приніс циклон із Африки. Вже більш як тиждень на всій території області не було жодних опадів. Відтак через посуху пересихають криниці та річки.

Ще кілька років тому закарпатську річку Уж в центрі міста важко було переплисти навіть дорослому. Проте за останній рік місцеву принаду можна перейти навіть вбрід. 

Причиною всихання річок є спекотне літо. Цьогорічний тривалий період без дощу та високі температури швидко знищують водойми. Наразі рівень води в річках близький до критично низького. 

«Кожен день у нас іде зниження рівня води. Ситуація дійсно є складною. В річках зараз наявна тільки третина потрібної кількості води», – розповідає представник управління водних ресурсів Едуард Осійський.

Від спеки і посухи страждають і криниці. Значна їх частина обміліла або ж висохла. Така ситуація спостерігається в більшості районів області. 

Синоптики кажуть, що 40-ка градусна спека протримається в області ще тиждень. Незначне зниження температур прийде після 20 серпня. Доти дощу можна очікувати тільки в гірській місцевості. Фахівці називають таку спеку аномальною для області.

«Рекорд максимальної температури в області ще не зафіксований. Але температуру в серпні можна відмітити аномальною через те, що вона досить довго тримаються на таких високих позначках, як 32, 35, та 37 градусів. У нас такого дуже давно не було», – підкреслює заступник начальника Закарпатського центру гідрометеорології Інна Булак.

В управлінні лісового і водного господарства ще не б’ють на сполох, але вже готуються до гіршої ситуації. Відтак намагаються постійно розчищати водойми та регулювати подачу води шлюзами. 

Джерело: ZIK
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів