Життя   • 14 серпня 2015 року, 09:42979

Голова Закарпатської ОДА відвідав Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці

Голова Закарпатської ОДА відвідав Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці

У Берегові голова Закарпатської ОДА мав зустріч з керівництвом вишу та провідними викладачами вишу.

Від імені педагогів області голова відповідного товариства (КМПС), президент вишу Ілдіко Орос висловили спільне бачення перспектив подальшого розвитку освіти в угорських навчальних закладах.

"Ми порушуємо кілька проблемних питань. Навесні 2015 року міністерство освіти та науки України прийняло рішення, що з нинішнього навчального року вихованці національних шкіл матимуть змогу в рамках ЗНО складати тести і з рідної мови. Росіяни таким правом скористались. А угорську чомусь відмінили. Таким чином випускники угорських шкіл опинились в нерівних умовах з іншими своїми ровесниками", - акцентувала депутат обласної ради.

Мовилося також про складання тестів ЗНО з української мови та літератури. Голова КМПС звернулася до губернатора з проханням посприяти, аби учні угоромовних навчальних закладів складали ці тести за спрощеною програмою. Адже нереально, щоб від вихованців національних шкіл вимагали ті ж знання з української, як від їх ровесників, що навчаються в україномовних школах і на українській мові.

Говорилось і про доцільність створення на регіональному рівні угорського освітнього району. Свого часу в Берегівському ліцеї послуг паралельно існували групи з українською та угорською мовами навчання. Тепер останні закрили. КМПС просить з нового навчального року відновити їх.

Насамкінець порушувалось питання про Берегівську угорську гімназію. Ілдіко Орос запропонувала перевести її в будівлю нинішнього медичного коледжу, а останньому виділити приміщення в одному з корпусів райлікарні, побудованому за кошти угорського уряду і який роками пустує.

Геннадій Москаль уважно вислухав та занотував прохання і пообіцяв детально вивчити їх. 

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів