Життя   • 18 серпня 2015 року, 10:53543

У "Закарпатгазі" розповіли про факти самовільних втручань в роботу лічильників

У "Закарпатгазі" розповіли про факти самовільних втручань в роботу лічильників

Фахівці ПАТ "Закарпатгаз" розповіли про факти самовільних втручань в роботу лічильників, неодимові магніти та інші протиправні дії недобросовісних споживачів.

У наш час природний газ є стратегічно важливою сировиною для України, і як ми вже мали змогу переконатися, впливає на її державну незалежність. Саме тому налагодження ефективного контролю за його раціональним використанням і виявлення випадків несанкціонованого відбору та фактів крадіжки газу це основа економічної стабільності держави в цілому. Фахівці ПАТ "Закарпатгаз" мають відповідний рівень кваліфікації та досвіду для виявлення всіх видів порушень, які сьогодні можуть використовувати місцеві "кулібіни", - стверджують у ПАТ "Закарпатгаз".

Найчастіше випадки несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу виявляються фахівцями Товариства під час проходження чергової повірки лічильника. В переважній більшості випадків такі дії сплановані заздалегідь і спрямовані на збільшення похибки лічильника чи "змотування" показів відлікового механізму. Аналіз способів несанкціонованого втручання в роботу лічильників газу дає змогу виділити два найпоширеніші напрямки, які миттєво розпізнаються за наявністю "характерних" механічних пошкоджень на відліковому механізмі і пломбах та безпосередньо виявленням замінених оригінальних пломб, встановлених на заводі виробнику та органами "Держспоживстандарту" на підроблені. Вдаються закарпатці і до "екзотичних", на їх думку, способів несанкціонованого втручання в роботу лічильника: наприклад використання надпотужних неодимових магнітів, але ці випадки також виявляєються під час обстеження приладів обліку. До того ж, більшість сучасних виробників лічильників, які присутні на ринку країни, у виробництві використовують матеріали, які не піддаються впливу магнітного поля.

Подібні дії є ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст.185 КК України та ст.358 КК України. Станом на 17 липня у провадженні УМВС України в Закарпатській області знаходиться 28 кримінальних справ, за фактом нанесення збитків ПАТ "Закарпатгаз" внаслідок несанкціонованого споживання природного газу та втручання в роботу засобів вимірювальної техніки.

"Достовірний облік можуть забезпечити лише справні лічильники. Саме тому впродовж року ми активно працюємо над повіркою приладів обліку. Загалом на території Закарпатської області понад 97% споживачів забезпечені лічильниками газу, що є найбільшим показником по Україні. Ресурс нашого центру дозволяє щороку повіряти понад 40 тисяч побутових приладів обліку. Процедура повірки – демонтаж, сама повірка, транспортування та монтаж лічильника для споживачів є безкоштовними і здійснюються за рахунок підприємства. Але трапляються випадки, коли недобросовісні споживачі з метою заощадження коштів втручаються в роботу лічильника газу для зменшення його показів. Особливо це помітно після суттєвого здорожчання природного газу. Впродовж 7 місяців поточного року нами спільно з ДП "Закарпаттястандартметрологія" зафіксовано 190 таких фактів. Цікаво, але насправді, ніяка економія для таких споживачів не відбудеться. Тому що нами обов’язково буде виявлено факт несанкціонованого втручання. Це лише питання часу. В такому випадку споживачу необхідно сплатити всі збитки, завдані його неправомірними діями", - коментує начальник сервісного центру з повірки побутових приладів обліку ПАТ "Закарпатгаз" Микола Цап.

У той же час контролери відділу обліку, які здійснюють поквартирні обходи споживачів періодично проходять як теоретичні, так і практичні заняття на предмет виявлення несанкціонованих втручань в роботу приладів обліку газу.

Сервісний центр з повірки лічильників газу забезпечений всіма необхідними засобами для дослідження лічильників, включаючи фото та відеотехніку, яка дозволяє зафіксувати виявленні пошкодження та в подальшому передати докази в НДЕКЦ при УМВС України в Закарпатській області, де факт порушення буде належним чином зафіксовано і задокументовано представниками правоохоронних органів.

Вміле використання спецтехніки, яка дозволяє виявити випадки втручання в роботу лічильника чи заміну пломб підкріплено і набутим з роками досвідом наших фахівців. Повірка проводиться за участі державного повірника ДП "Закарпаттястандартметрологія" відповідно до затвердженої методики.

ПАТ "Закарпатгаз" звертається до споживачів з проханням: якщо вам відомі фактинесанкціонованого відбору природного газу чи самовільного втручання у систему газопостачання повідомити про це у відділ економічної безпеки Товариства за номерами телефонів: (0312) 2-35-68, (067) 244-32-53. Адже найчастіше організаційними і технічними причинами нещасних випадків є саме порушення побутовими споживачами правил безпечного використання газу в побуті та самовільне втручання в роботу вентиляційних та димових каналів.

Несправність приладів обліку, які спричинені несанкціонованим втручанням в їхню роботу призводить до суттєвих матеріальних втрат підприємства та становлять суспільну небезпеку. Запам’ятайте - природний газ підкорюється лише законам фізики та не прощає помилок, жартів і недбалого до себе ставлення. Тому, за кожним виявленим випадком порушення слідують жорсткі, але справедливі заходи впливу

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів