В центрі Хуста масово повирізали дерева. Люди нарекли це звалище дерев – цвинтарем
У Хусті масово повирізали дерева в самому центрі міста. Нищили насадження комунальники. Вони переконують, що отримали відповідний наказ з місцевої мерії. Чиновники кажуть, що дерева псують своїм виглядом обличчя Хуста, тож і вирішили їх ліквідувати.
Євген Соломін, кореспондент:
Реклама- Ще кілька днів тому тут була одна з найкращих алей в Хусті. Проте прийшли люди з сокирами та технікою і дерева порубали, а їхнє коріння повиривали. На їх місці лишилися ось такі ями, ззовні схожі на вириті могили.
Справжній цвинтар - так нарекли це звалище дерев хустські активісти. Тінисту алею з кленів, каштанів, лип та тополів садили тут 20-30 років тому, вони були справжньою окрасою міста. Саме тому план чиновників знищити дерева обурив багатьох городян. Перед вирубуванням у соцмережах підняли цілу хвилю, аби врятувати насадження. Та все намарно.
РекламаЯна мало не плаче, адже пам’ятає тут чи не кожне дерево. Дівчина фільмувала варварство і виклала його на своїй сторінці в соцмережах. Каже, намагалася зупинити тих, хто різав.
Яна Вел, мешканка м. Хуста:
- Таке враження, що наче ураган пронісся. Молоді дерева були. В Європі все вписується, у нас виходить, що все зрізали.
РекламаНа центральній алеї Хуста знищені не лише дерева - тротуар так само пішов під ножа трактора. Тепер тут суцільні окопи, й містяни пересуваються хто як може. А в місцевій мерії весело зізнаються, що окопи, канави, ями та знищені дерева - то на їхньому сумлінні. Лихо ж природі роблять через те, що хочуть добра. Чиновники переконують - насадження не відповідали генеральному плану міста, тож ухвалили рішення все знести і на місці алеї зробити нову. Гроші на реконструкцію та саджанці вже заклали в бюджет, і невдовзі на місці зрубаних дерев посадять нові.
Орест Бойко, керівник правління ЖКГ Хустської міськради:
- Всюди ріжемо, а як? Деревам вже по 20-30 років було. Так що то всі є дозвола. Є проект, згідно проекту все робиться. Ви ж знаєте, що проект крок вліво, крок вправо.
Самі містяни в шоці від дій чиновників. Не розуміють, чому, аби створити щось нове, треба під корінь знищити старе.
- Шкода. Озеленення в Хусті практично на нулю. Коли ще виростуть тут дерева. А такі були.
- Пусто, немає природи.
- Кожне дерево - то священне, і його треба берегти. Ми зараз бачимо, як міняється природа. Все через те, що у нас меншає дерев.
РекламаТа протест містян у соціальних мережах і природоохоронців не зупинив чиновників. Вони кажуть, що реконструкція триватиме й надалі.