Життя   • 23 серпня 2015 року, 13:441056

Закарпатські строгмени підняли велетенський камінь опришка Григорія Пинті

Закарпатські строгмени підняли велетенський камінь опришка Григорія Пинті

Учора, 22 серпня, поблизу села Новоселиця Виноградівського району, найсильніші люди Закарпаття підняли легендарний "камінь сили" опришка Григорія Пинті.

Закарпатським силачам, на чолі із виноградівським стронгменом Михайлом Галом, не з першої спроби вдалося перевернути легендарний камінь Пинті. Для цього їм довелося докласти чимало зусиль. Сам Михайло Гал говорить, що камінь перевернути було складніше, аніж він очікував.

"Метою нашою було не тільки підняти цей камінь. Мене, як організатора цієї маленької акції більше штовхає до дій 25-те число. Ця акція організована більше для жителів села, для легенди, для підняття духу та національної єдності",- зазначив Михайло Гал.

Також він розповів, що на цьому місці, 25 серпня відбудеться підписання договору про намір заснувати Міжнародний силовий фестиваль велетнів. Участь у фестивалі братимуть спортсмени усіх силових видів спорту не тільки з України, а й і з сусідніх країн. На підписанні договору очікують на появу найсильнішого українця Василя Вірастюка. Довкола піднятого каменя заллють бетонну плиту. На ній залишать відбитки своїх рук силачі України.

На заході були присутні учасники літературного фестивалю "Карпатський пегас", серед яких були відомий письменник Олександр Гаврош, автор книг про Григора Пинтю, а також відомий український актор та режисер фільму про Івана Силу, Віктор Андрієнко. 

"Завдяки вам, та вашій акції, Україна дізнається ще про одного свого героя. І справді сильного героя!", - сказав відомий актор та режисер Віктор Андрієнко.

Подія була приурочена до Дня Незалежності України, та відбувалася в рамках фестивалю "Карпатський пегас".

Нагадаємо, за легендою, цей важкий камінь перекинули на землю бойові друзі Григорія Пинті, коли дізналися, що їхній ватажок схоплений і вбитий ворогами. Але вони вірили, що прийде час, коли народ стане вільним і поверне цей легендарний камінь на місце.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів