Життя   • 27 серпня 2015 року, 07:591384 ВІДЕО

Центру реабілітації бурих ведмедів у Синевирі бракує грошей на харчування клишоногих

Центру реабілітації бурих ведмедів у Синевирі бракує грошей на харчування клишоногих

На Закарпатті Центр реабілітації для червонокнижних бурих ведмедів уже кілька місяців недоотримує фінансування з бюджету. Відтак грошей на харчування для клишоногих бракує. Працівники центру побоюються, що коли так буде і надалі, то тварини можуть не пережити зиму. За всі чотири роки, відколи створена установа, такі проблеми з фінансуванням тут відчули уперше. Наразі ведмедів годують за рахунок туристів та підприємців.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня».

У закарпатському реабілітаційному центрі мешкає вісімнадцять бурих ведмедів з усіх куточків України. Тут вони проходять адаптацію до дикої природи. У розпорядженні тварин понад дванадцять гектарів лісу. Ще у 2011-му році, коли відкривали центр, Міністерство екології обіцяло піклуватися про нього і його вихованців.

«Річ у тім, що міністри часто змінюються, а разом з тим і їхнє ставлення до реабілітаційного центру. На сьогодні у нас взагалі немає міністра. Тому буває, що важко вирішувати питання», – каже заступник директора НПП «Синевир» Іван Маркович.

Центр розрахований для реабілітації трьох десятків клишоногих, але наразі нових мешканців тут не приймають, адже непросто прогодувати і цих. Та й апетит у них чималий.

«Самці з‘їдають до 18 кілограмів продуктів – 2 кілограми риби, 2 моркви. Менші ведмеді – по півтора кілограми. Самочки їдять менше», – пояснює директор Центру реабілітації бурого ведмедя Ярослав Бундзяк.

Державних коштів на харчування не вистачає. Особливо важко в перші місяці року, коли гроші з бюджету ще не надійшли. У таких випадках ведмедів рятують підприємці. Щоб перестрахуватися фінансово, цьогоріч вирішили зробити вхід до парку платним. Із туристів просять небагато – від 3-х до 15-ти гривень. І, кажуть, це допомагає. Та й самим туристам грошей на ведмедів не шкода.

«Ведмеді тут не худі, а це означає, що їх доглядають. Кажуть, потім тварин випускають в ліс, який тут огороджений драбинкою. Враження приємні», – зізнається турист Ігор.

Та у центрі вже переймаються тим, як тварини зимуватимуть. Якби всі вони впали у сплячку, проблем не було б. Але тут спатиме лише частина ведмедів, решта ж потребує особливої опіки та харчування. А от де взяти на це грошей, наразі невідомо.

Джерело: ЗІК
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Новини партнерів