На Іршавщині каналізаційні стоки із туберкульозної лікарні зливають у річку

Життя  9 вересня 2015 року, 13:35 2230 ВІДЕО

Жителі закарпатського села Довге звернулися до прокуратури через роботу протитуберкульозного відділення, яке розташоване у центрі населеного пункту. Селяни обурені тим, що медзаклад зливає в річку Боржаву каналізаційні стоки. Крім того, хворі з відкритою формою туберкульозу вільно ходять по селу.

Хворих на туберкульоз лікують у приміщеннях замку XVIII століття. Цю архітектурну пам’ятку лікарні віддали ще за радянських часів. Проте місцевим жителям таке сусідство не до вподоби. Адже лікарня зливає каналізаційні стоки з туберкульозного відділення в річку Боржаву, яка протікає населеним пунктом.

«Всі стоки з лікарні потрапляють просто в річку. Вони не зважають, що наші діти ходять до річки, ловлять там рибу, дихають тим повітрям. Після цього лікарі кажуть, що багато дітей в нашому селі хворіють на туберкульозну паличку», – скаржиться жителька села Мар’яна.

Медики з лікарні переконують, що перед тим, як зливати використану воду в річку, її очищають. Адже на це держава виділяє достатньо коштів, тому проблем з цим не виникало.

«Лікарня працює цілодобово, тому хлорування та знезараження проводиться там весь час. Лікарня має відстійники, де проводиться хлорування, йде обробка», – коментує начальник відділу охорони здоров’я Іршавської РДА Сергій Караслай.

Водночас екологи та санепідеміологи наголошують, що таких заходів для повного очищення недостатньо. Оскільки стоки від тубдиспансеру потрібно знезаражувати ще й біологічним шляхом.

«Жителі цього села мають рацію. Від усіх лікарень, зокрема інфекційних відділень, мають бути очисні споруди. І тільки після біологічної та хімічної очистки й після знезараження така вода може скидатися у відкриті водойми», – підкреслив заступник головного лікаря Закарпатської СЕС Василь Петричко.

Медики кажуть, що проблему можна вирішити, тільки якщо туберкульозне відділення перенести за межі населеного пункту, або ж повністю оновити систему очищення. Проте на це необхідно щонайменше 10 мільйонів гривень, а в області таких коштів немає.

Тим часом прокуратура за зверненням місцевих жителів відкрила кримінальне провадження. Відтак подальшу долю відділення вирішуватиме спеціальна комісія.

Джерело: ZIK
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0