Зараз на Закарпатті перебувають 4025 переселенців
У середу, 16 вересня, під головуванням заступника голови - керівника апарату Закарпатської ОДА Олександра Петіка відбулося засідання регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
ВІДЕО ДНЯЯк поінформував перший заступник начальника Управління ДСНС у Закарпатській області Володимир Ціцей, нині на Закарпатті перебуває 4025 внутрішньо перемішених осіб, з них – 275 з АР Крим та 3750 – зі Сходу країни. В краї цілодобово триває робота регіонального та районних і міських штабів. Для переселенців також цілодобово працює «гаряча лінія». За словами посадовця, всі громадяни, що звернулися до регіонального штабу, забезпечені тимчасовим житлом, – констатують у прес-службі Закарпатської ОДА.
Водночас під час засідання зазначалося, що можливості Закарпатської області в забезпеченні безкоштовним тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб є суттєво обмеженими. Початкові розрахунки вказували, що область здатна прийняти без відчутного навантаження орієнтовно 2100 осіб, тоді як сьогодні кількість внутрішньо переміщених осіб в області перевищує зазначену цифру майже в два рази.
РекламаНе сприяє належному соціальному захисту переселенців і відсутність у державному бюджеті коштів для вирішення ряду проблем, - кажуть у регіональному штабі. Розміри адресної грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб не покривають фактичних витрат на проживання та сплату житлово-комунальних послуг, в області не вистачає вільного соціального житла та помешкань комунальної власності для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб. У той же час в державі немає дієвих програм та пільгового кредитування на придбання житла та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.
«Нині деякі громадяни з Луганщини чи Донеччини реєструються, як переселенці, проте виїжджають вони не з окупованих територій, де бойові дії не ведуться і користуються державними пільгами, – наголосив Олександр Петік. – Тому необхідно звернутися до Мінсоцполітики з пропозицією переглянути та уточнити перелік населених пунктів, які є окупованими, а які є придатними до проживання, аби надалі убезпечитися від шахраїв». Також заступник керівника краю зазначив, що до складу штабу слід включити волонтерів, які допомагають переселенцям, а також представника служби у справах дітей, адже увага до дітей-сиріт та всиновлених дітей, які переміщуються має бути особлива. За словами Олександра Петіка, у штаб входитиме і радник з питань внутрішньо переміщених осіб: «25 радників призначено для роботи в регіонах, в тому числі і на Закарпатті. Зараз чекаємо лише на відповідне розпорядження. Радник працюватиме при департаменті соціального захисту населення і допомагатиме внутрішньо-переміщеним особам налагодити контакт з мінсоцполітики, інформуватиме з питань соціального захисту переселенців тощо».