Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Виноробну славу Закарпаття взялися відроджувати через проект "Троянда Карпат"

Виноробну славу Закарпаття взялися відроджувати через проект "Троянда Карпат"

Виноробну славу Закарпаття взялися відроджувати через проект "Троянда Карпат"

Цієї середи в смт. Середнє, що на Ужгородщині, в урочищі «Шкільна винниця» відбулося урочисте відкриття першої виноробно-виноградарської навчально-дослідної ділянки європейських сортів винограду «Троянда Карпат». На запрошення асоціації студентів-економістів Закарпаття та Громадської організації «Ініціатива регіонального та транскордонного співробітництва» відгукнулися заступник голови Закарпатської ОДА Михайло Рівіс, заступник голови облради Михайло Попович та представники Ужгородської райради.

ВІДЕО ДНЯ

Як зазначили організатори заходу, проект «Троянда Карпат» здійснюється в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна і співфінансується ЄС через Європейський інструмент сусідства та партнерства. Мета програми полягає у посиленні та поглибленні співробітництва між Закарпатською областю та регіонами Угорщини, Румунії та Словаччини в екологічно-, соціально- та економічно сталий спосіб, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

На ділянці, яка займає 4 гектари, майбутні винороби та виноградарі, науковці та інші фахівці виноробно-виноградарської галузі, як вітчизняні так і закордонні, тепер мають змогу навчатися новим підходам, обмінюватися досвідом, проводити практичні знаття, дослідження та освоювати нові інноваційні технології. Для цього за європейські кошти закуплено сучасне обладнання для переробки винограду. Відтак, студенти Свалявського коледжу наочно представили свої перші виноробні досягнення з подальшою дегустацією з декількох сортів винограду.

Реклама

«На сьогоднішньому прикладі ми бачимо, що завдяки таким ентузіастам можна подолати бюрократичну систему, впроваджувати сучасні технології та відроджувати виноробство вина. Адже ще не так давно виноробна галузь на Закарпатті прославляла наш край на всю Україну. Обласна влада зі свого боку всіляко підтримує розвиток виноробної справи і докладатиме зусиль у залученні інвесторів для повноцінного ведення виноробного господарства», - резюмував Михайло Рівіс.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно