Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • У Мукачеві, в приймальному відділенні обласної дитячої лікарні відкрили "Вікно життя"

У Мукачеві, в приймальному відділенні обласної дитячої лікарні відкрили "Вікно життя"

У Мукачеві, в приймальному відділенні обласної дитячої лікарні відкрили "Вікно життя"
Зберегти життя – така головна мета «вікна життя», яке відкрито при приймальному відділенні обласної дитячої лікарні в м.Мукачево. Це місце, де анонімно можна залишити небажану для батьків...

Зберегти життя – така головна мета «вікна життя», яке відкрито при приймальному відділенні обласної дитячої лікарні в м.Мукачево. Це місце, де анонімно можна залишити небажану для батьків новонароджену дитину. Протягом 2-3 хвилин, після того як мати залишила у віконці дитину, спрацює сигналізація у відділенні і лікарі нададуть необхідну допомогу. Цей бокс для тимчасового перебування покинутого немовляти було відкрито за підтримки громадської організації «Сім’я і життя».

ВІДЕО ДНЯ

У Західній Європі перші такі прийомники для знайд з’явилися ще в XII сторіччі за наказом Папи Римського Інокентія III, який був шокований, коли дізнався, скільки мертвих немовлят виловлюють з вод Тібру. Цікаво, що відтоді принцип таких “вікон” не змінився: матері кладуть дитину в спеціальний короб у стіні приміщення. Колись такі ніші облаштовували в монастирях, а нині - в лікарнях.

До такого вчинку - підкинути свою дитину – можуть призвести різні причини: хлопець не визнає свого батьківства, батьки матері не хочуть знати дочку, яка їх зганьбила, і у матері немає помешкання

Реклама

Організатори запевнили, що не будуть намагатися виявити особу матері. Тобто біля пункту "Вікно життя" немає відеоспостереження, не буде чергувати міліція, бо тоді сама ідея його створення приречена. Навпаки, медики жодним чином не зазіхатимуть на анонімність матері.

Матері-зозулі, залишаючи дитя у вікні, не несуть кримінальної відповідальності. Натомість, за залишення у небезпеці просто на вулиці покарання - до 3-х років обмеження волі. Якщо це спричинило тяжкі наслідки або навіть смерть дитини, то вже до 8 років позбавлення волі. Наразі в Закарпатті такі рятівні «вікна життя» відкрито при пологових відділеннях районних лікарень Хуста, Виноградова, Іршави та Мукачева.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно