У мережу виклали фото жахливих умов, в яких лікують психічнохворих

Життя  12 листопада 2015 року, 08:38 1580 ФОТО

На офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомляється про моніторинговий візит до Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату для чоловіків у Закарпатській області.

Як йдеться в інформації, у закладі було виявлено низку серйозних порушень. Зокрема, 8 підопічних постійно проживають у будинку на території підсобного господарства за селищем Тур’я-Ремета. Вони щодня з 5-ої години ранку доглядають 20 голів великої рогатої худоби та 19 свиней, працюють на полі тощо, і не бувають в інтернаті. Така тривала і важка робота жодним чином не може бути класифікована як працетерапія, вважають автори інформації.

Монітори зазначили, що у відділенні для ліжкохворих більшість людей були недоглянуті, лежали на старих подертих матрацах. У приміщеннях відчувався стійкий неприємний запах, а також сморід від тютюнового диму – практично усі чоловіки курять у кімнатах.

Один підопічний був у памперсі, але лежав під мокрою ковдрою, а біля нього на підлозі була калюжа сечі. Також в цьому відділенні було виявлено дві кімнати, які персонал використовує як наглядові, де ізолюють збуджених підопічних. Проте палатою це назвати складно – решітки на вікнах, зламані ліжка, чорні від бруду матраци і простирадла, а також величезні гнітючі залізні двері з решітками, в яких є віконце для подачі їжі.

Ремонт в інтернаті проводиться, проте тільки у тих приміщеннях, у яких підопічні можуть самі себе доглядати.

Стосовно зазначених та інших виявлених порушень і проблем будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.

Джерело: 7 Днів
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0