Село Комсомольськ на Закарпатті перейменують на Німецька Мокра

Життя  18 листопада 2015 року, 16:15 3787

Геннадій Москаль направив у Верховну Раду України клопотання про перейменування села Комсомольськ у Тячівському районі, назва якого підпадає під дію закону про декомунізацію. До 1947 року село називалося Німецька Мокра, і саме цю назву йому повернуть постановою Верховної Ради. Рішення про перейменування було прийнято на загальних зборах мешканців села у квітні цього року.

Нагадуємо, що в шестимісячний строк після набуття чинності закону про декомунізацію органи місцевого самоврядування мають провести громадські слухання щодо перейменування населених пунктів, назви яких пов’язані з комуністичним минулим. Після цього Верховна Рада протягом трьох місяців прийме відповідні постановами про перейменування.

– На Закарпатті є ще одне село, назва якого, імовірно, підпадає під дію закону про декомунізацію – це Жовтневе, що належить до Драгівської сільради в Хустському районі, – зазначає Г.Москаль. – Однак оскільки місцеві мешканці не бажають змінювати назву села, вважаючи, що вона не пов’язана з комуністичним минулим, ми звернулися до Українського інституту національної пам’яті з проханням дати чіткі роз’яснення з цього приводу. Якщо вчені дійдуть висновку, що назва села все-таки містить комуністичну символіку, воно буде перейменоване Верховною Радою на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Саме така процедура передбачена Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0