Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 308 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 900+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 16 000+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 15 100+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1800+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
 • Головна
 • Життя
 • Село Комсомольськ на Закарпатті перейменують на Німецька Мокра

Село Комсомольськ на Закарпатті перейменують на Німецька Мокра

Село Комсомольськ на Закарпатті перейменують на Німецька Мокра

Геннадій Москаль направив у Верховну Раду України клопотання про перейменування села Комсомольськ у Тячівському районі, назва якого підпадає під дію закону про декомунізацію. До 1947 року село називалося Німецька Мокра, і саме цю назву йому повернуть постановою Верховної Ради. Рішення про перейменування було прийнято на загальних зборах мешканців села у квітні цього року.

ВІДЕО ДНЯ

Нагадуємо, що в шестимісячний строк після набуття чинності закону про декомунізацію органи місцевого самоврядування мають провести громадські слухання щодо перейменування населених пунктів, назви яких пов’язані з комуністичним минулим. Після цього Верховна Рада протягом трьох місяців прийме відповідні постановами про перейменування.

– На Закарпатті є ще одне село, назва якого, імовірно, підпадає під дію закону про декомунізацію – це Жовтневе, що належить до Драгівської сільради в Хустському районі, – зазначає Г.Москаль. – Однак оскільки місцеві мешканці не бажають змінювати назву села, вважаючи, що вона не пов’язана з комуністичним минулим, ми звернулися до Українського інституту національної пам’яті з проханням дати чіткі роз’яснення з цього приводу. Якщо вчені дійдуть висновку, що назва села все-таки містить комуністичну символіку, воно буде перейменоване Верховною Радою на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Саме така процедура передбачена Законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно