З 11 січня закарпатці, які досягли 16-річного віку, отримуватимуть ID-паспорти

Життя  11 січня 2016 року, 12:36 881

З 11 січня громадяни України, зокрема, закарпатці, які досягли 16-річчя, зможуть оформлювати ІD-паспорти, інші українці – після ухвалення Верховною Радою необхідних змін у законодавство.

Для тих, хто отримує паспорт вперше він буде безкоштовним. При заміні паспорта (старого зразка на новий, або при втраті) необхідно оплатити вартість бланка та адміністративні послуги.

Новий документ видаватиметься громадянам України замість паспорта громадянина України (книжечка), є значно більш захищеним від підроблення та призначений для підтвердження особи та громадянства на території України.

Як зазначає міграційна служба, завдяки вбудованому електронному безконтактному чіпу, запровадження ID-картки відкриває нові можливості для створення електронних сервісів та спрощення надання адміністративних послуг.

На чіп буде записано персональні та біометричні дані власника документа, у тому числі місце проживання та сімейний стан. Внесення електронного цифрового підпису та інших даних є технічно можливим, проте потребує законодавчого врегулювання.

Джерело: Громадське
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0