Керівники Закарпаття зустрілись із делегацією з Чехії

Життя  13 січня 2016 року, 10:08 806 ФОТО

Закарпаття – привабливий регіон для інвестицій, а керівництво краю зробить все можливе для того, аби інвесторам було комфортно працювати в області. На цьому наголосили керівники краю Геннадій Москаль та Михайло Рівіс під час зустрічі з Генеральним Консулом Чеської Республіки у Львові Мірославом Клімою у вівторок, 12 січня.

– На Закарпатті безліч площ для інвестицій, довгий перелік об’єктів у фонді державної власності, які будь-який інвестор зможе придбати, або ж взяти в оренду, – зазначив Геннадій Москаль. – Серед закарпатців багато висококваліфікованих кадрів, а з огляду на вкрай поганий стан економіки – надлишок робочої сили. За його словами, керівництво краю готове надавати максимальну підтримку для того, аби в область приходили інвестори, які б створювали робочі місця.

Керівники краю також наголосили, що нині на Закарпатті всім великим підприємствам повертають ПДВ вчасно, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської ОДА.

– Проблему, яка існувала раніше, ліквідовано. Жодна компанія, яка працює по «білій» схемі не має проблем із поверненням ПДВ, – зауважив Михайло Рівіс. – Якщо матимемо зворотну зацікавленість від чеської сторони, ми готові вести переговори про створення індустріальних парків біля міст, щоб забезпечувати виробництва робочою силою.

За словами голови обласної ради, якщо існують будь-які перепони, які необхідно вирішувати на законодавчому рівні, на Закарпатті готові працювати навіть над внесенням змін до законів, оскільки край представляють у Верховній Раді ефективні депутати. Тим більше з огляду на те, що основні трудові мігранти в Чехії – саме з Закарпаття.

Мірослав Кліма, у свою чергу, наголосив: чеські роботодавці задоволені українськими працівниками. «Більшість трудових мігрантів, які офіційно працюють в Чехії – із Закарпаття. Ми це бачимо, коли приймаємо заяви на оформлення робочих карток. Зараз у Чеській Республіці діє пілотний проект, в рамках якого для українців спрощена процедура видачі робочих карток. Згідно з ним, чеська фірма, яка зацікавлена у залученні кваліфікованого українського фахівця певного профілю до свого виробництва, частину «паперової» процедури бере на себе, таким чином спрощуючи та пришвидшуючи працевлаштування громадян України», – каже дипломат.

Під час зустрічі також обговорили можливість проведення чеськими фахівцями на Закарпатті семінару щодо сертифікації продукції закарпатських підприємств для збуту на європейському ринку. Це питання наразі дуже актуальне з огляду на те, що в Україні почала діяти економічна частина угоди про асоціацію з Євросоюзом – зона вільної торгівлі. Як поінформував Почесний консул Чеської республіки в Ужгороді, президент Закарпатської торгово-промислової палати Отто Ковчар, це питання буде темою подальших переговорів з торгово-промисловими палатами сусідніх держав, зокрема і чеською.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0