У Дубовому на Старий Новий рік визначали кращих колядників

Життя  15 січня 2016 року, 09:15 800 ФОТО

На Старий Новий рік, 14 січня, у селищі Дубове відбувся черговий тур огляд-конкурсу на краще виконання колядок серед  вихованців дитсадків та молодших школярів Тячівщини. Дійство стартувало  під назвою «Різдво, що нас єднає». Такі конкурси вже традиційно проходять за підтримки  народного депутата України Василя Петьовки,  з метою збереження прадавніх традицій закарпатської колядки. На цей раз змагались вихованці навчальних закладів Ганич, Солоного, Калин, Дубового, Красної, Усть-Чорної та Лопухова.

Свято, що відбулось у актовому залі ЗМТ, розпочав помічник народного депутата України Василя Петьовки Степан Хома. Він привітав  від імені нардепа усіх конкурсантів, їх наставників та батьків, а також побажав учасникам дійства вдалих виступів, а глядачам – приємного видовища.

Під час першої частини виступів свої вміння колядувати, акторський талант та майстерність демонстрували вихованці чотирьох дитячих садочків – Ганичівського ДНЗ №1, Калинівських садочків  №1 та №2, а також Дубівського ДНЗ №2. А у другій частині конкурсу показували свою любов до колядки та сценічну майстерність учні-початківці з Ганичівської ЗОШ І-ІІІ ст., Солонівської ЗОШ І-ІІ ст., Калинівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дубівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1, а також діти загальноосвітніх закладів Красної, Усть-Чорної та Лопухова.

Кожен колектив намагався якомога ефектніше відтворити у вертепних сценках диво народження маленького Ісусика, засвідчити свої акторські таланти та вміння колядувати. Глядач отримав масу задоволення від концерту. Чи не всі виступи дітей були продумані до дрібниць: починаючи зі сценарію, закінчуючи костюмами акторів та сценічними декораціями.

Після закінчення виступів  компетентне журі, керуючись основними критеріями конкурсу, визначили переможців. Вже традиційно журі очолила Заслужений вчитель України Марія Левко. Також до його складу увійшли помічник народного депутата Степан Хома, депутати Тячівської районної ради – Ігор Грабарь та Іванна Куцин, Калинівської сільської ради – Аліна Куцин, а також вчитель Лазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Олена Бартош.

Призові місця судді розподілили справедливо та заслужено. Так, серед дитсадків переможцем став колектив Дубівського ДНЗ №2. За вдалий виступ діткам подарували   музичний центр. Друге місце посіла коляда Ганичівського ДНЗ №1, дошкільний заклад отримав пральну машину. На третій сходинці опинились вихованці Калинівського ДНЗ №2. Їх приз - килим для ігрової кімнати. А колектив Калинівського садка №1 отримав четверте місце,  а у подарунок  - набір м’яких іграшок.

А  серед учнів-початківців краще колядував колектив Дубівської ЗОШ І-ІІ ст. №1, які за вдалий виступ й любов до прадавньої колядки отримали приз – принтер «3 в 1». 

На другій сходинці опинились колядники з Лопухова, які не тільки у традиційній манері славили народження Ісуса, а ще й продемонстрували глядачам театралізоване дійство – лялькову виставу, за що у подарунок отримали проектор. А третє місце й музичний центр вибороли учні Усть-Чорнянської школи.

Також  кожен колектив, що брав участь у конкурсі, був  нагороджений призами. Так, дошкільні групи отримали  ігрові набори, а школярі -  набори навчальних таблиць. Крім того, солодощами були нагороджені усі без винятку конкурсанти.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0