У Хусті вандали знищили намогильний хрест, якому більше 140 років

Життя  18 січня 2016 року, 11:20 1003

Нещодавно на старому католицькому цвинтарі, розташованому на Замковій горі, місцевими жителями був виявлений вщент розбитий, понівечений надмогильний хрест.

Знищена пам’ятка мала історичну та культурну цінність, адже на хресті була викарбувана дата – 1872 рік.

«Ми глибоко вражені фактом варварського, дикого відношення до культурної і релігійної спадщини нашого краю. Цей хрест пережив війни та Голодомор, а якісь нелюди його зруйнували заради поживи. І, на жаль, це не перший випадок вандалізму на території цвинтарю. Переконаний, пам’ятники потрібні не мертвим, а нам, живим, тож наш спільний людський обов’язок – оберігати минуле і дбати про майбутнє рідного міста, – розповів куратор Хустської римо-католицької церкви Степан Товт.

За припущеннями пана Степана, злочин скоїли мисливці за металом. Адже простежується той самий «почерк», що і кілька років тому, коли невідомі скоїли наругу над могилами, зруйнували деякі пам’ятники і хрести, огорожу. Тоді зловмисників не знайшли.

Хустяни обурені скоєним, адже своїми силами реставрують надмогильні пам’ятники та хрести, доглядають за місцем вічного спокою, дбають про пам’ять своїх предків. Вони написали звернення до правоохоронців з проханням знайти та покарати винних.

Джерело: Голос Карпат
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0