Закарпаття представить свою культуру жителям Донеччини і Луганщини

Життя  28 січня 2016 року, 08:22 541

27 січня в Ужгороді відбулася планова нарада за участі керівників і спеціалістів управління культури Закарпатської ОДА й обласного комітету профспілки працівників культури, представників міськрайвідділів та управлінь культури, директорів обласних концертних установ і закладів.   

В ході наради учасники обговорили низку робочих питань, серед яких – зміни до деяких галузевих законодавчих актів, стан та перспективи впровадження адміністративних реформ у державі і їхній уплив на діяльність установ та закладів культури Закарпаття. Також ішлося про необхідність залучення додаткових джерел фінансування закладів культури шляхом стимулювання позабюджетного фінансування, фандрейзингу, розширення переліку платних послуг, зокрема, з організації дозвілля населення з використанням новітніх технологій, створення на базі бібліотек центрів доступу громадян до публічної інформації тощо, – йдеться у повідомленні управління культури Закарпатської ОДА. 

Однією з найважливіших цілей зустрічі стало обговорення ходу виконання наказу Міністерства культури України від 30.12.2015 року № 1126, відповідно до якого започатковано Загальноукраїнський проект культурної інтеграції "Український Донбас". Одним з елементів цього проекту є встановлення міжрегіональної партнерської взаємодії структурних підрозділів у сфері культури обласних адміністрацій із закладами культури відповідних районів та міст обласного значення Донецької і Луганської областей. 

Іншими словами, згідно з документом найближчим часом має розпочатись гастрольна діяльність наших колективів на Сході України, а саме – в закріплених за Закарпаттям Великоновосілківському районі Донецької області та Лисичанському районі Луганської області. 

За словами начальника управління культури Закарпатської ОДА Юрія Глеби, наші колективи справді можуть якнайкраще репрезентувати не тільки західноукраїнське, а й європейське мистецтво, а в їхній творчій і моральній готовності нанести подібний культурний візит співвітчизникам на Сході – сумніватись не доводиться. Та оскільки в наказі йдеться про те, що фінансова підтримка таких гастролей лягає на місцеві бюджети, то необхідно звести витрати до мінімуму. Приміром, заощадити на організації власного виїзного виступу можна, долучившись до вже існуючих традиційних тамтешніх свят чи масових дійств. Перелік таких заходів представили учасникам нинішньої конференції. 

Натомість, начальники міськрайвідділів та управлінь культури і директори обласних концертних установ та закладів упродовж тижня повинні надати більш конкретні пропозиції, аби вже 5 лютого управління культури Закарпатської ОДА подало на розгляд профільного міністерства план участі нашого краю в проекті "Український Донбас".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0