Прокуратура виписала 52 повістки для активістів "Правого сектору" та інших націоналістичних організацій

Життя  10 лютого 2016 року, 08:46 697 ФОТО, ВІДЕО

У вівторок, 9 лютого, кількадесят активістів різних організацій націонал-патріотичного спрямування прийшли до закарпатської обласної прокуратури, аби отримати пояснення щодо викликів їх у якості свідків на допити.

Крім того, у повістках чималої кількості активістів ідеться про вимогу здати біологічні зразки, зокрема, кров, для експертизи, – повідомляє прес-служба "Правого сектору".

Відбулося спілкування з керівником слідчого відділу Іваном Бітляном. Він не зміг пояснити мотивацію, за якою понад півсотні активістам виписані виклики на допити.

Що прикметно, трапляються просто казусні випадки. Так, одну з повісток отримала мешканка селища Ясіня, Рахівського району, 1932-го року народження. Адже її син є не лише добровольцем, учасником АТО, але й активістом однієї з патріотичних організацій.

У прокуратурі це підтвердили, але, так само, причин і логіки не пояснили. Також засвідчили: повістки уже виписані для 52 активістів.

Викликають на допити не лише представників Правого Сектору. Так, керівник ГО "Карпатська Січ" заявив, що одними з перших викликали учасників цього патріотичного руху. Мета – через такий тиск перешкодити людям відвідувати суди в "справі Драгобрата" та захищати затриманих бійців Правого Сектору. Саме тому, каже Тарас Деяк, дати і час викликів збігаються із проведенням судів у резонансній справі. 

Як зазначив керівник Правого Сектору Закарпаття Олександр Сачко, таке чиниться з метою як психологічного тиску на патріотів, так і просто з метою унеможливити їх участь у судах та акціях на підтримку політв’язнів.

До слова, попри те, що суд уже не вперше відхиляє прохання слідчих щодо примусового відібрання біозразків у фігурантів "справи Драгобрата", прокуратура знову спрямовує клопотання про це до суду – вже втрете. Так само обласна прокуратура за командою Генеральної прокуратури може вдаватися до примусового відібрання біозразків (крові) у згаданих "свідків".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0
Світлана Мага 10.02.2016, 09:25
Ох і почалися ці переслідування патріотів! За що? За то, шо воюють добровільно, За то, шо хочуть навести порядок?