Викладачі та учні мукачівських профтехучилищ й досі не отримують зарплати та стипендії

Життя  17 лютого 2016 року, 11:03 548

З приводу прийнятого Верховною Радою рішення перекласти фінансування професійно-технічних начальних закладів (ПТНЗ) з міських бюджетів на обласний та Державний бюджет, проблема досі так і не вирішена.

–  Прийнятий Верховною Радою закон «Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» 4 лютого направлений на підпис до Президента України, однак досі не підписаний, – зазначає голова ОДА Геннадій Москаль на своєму офіційному сайті. –  Зміни не введені в дію, тому закон діє у попередній редакції. Міністерство фінансів України направило Президенту категоричні заперечення щодо внесених Верховною Радою змін і пропонує накласти на даний закон вето.

Мотивуючи це тим, що реалізація внесених змін потребує додаткового фінансування з Держбюджету в сумі 5,8 мільярдів гривень. Тоді як у Законі про Держбюджет на 2016 рік ці кошти не передбачені. Мінфін посилається на ст.95 Конституції України, де вказано, що виключно Законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків. І пропонує виключити із Закону норми щодо здійснення видатків на підготовку робітничих кадрів за рахунок коштів субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам. Таким чином ситуація зайшла в глухий кут, від чого страждають діти і працівники ПТНЗ. У Мукачеві через відмову міської влади фінансувати професійно-технічні заклади з початку року діти не отримують стипендію, а працівники зарплату.

Навіть у випадку підписання Президентом України запропонованих Верховною Радою змін закон, згідно з Конституцією України, не має зворотної дії в часі. Тому до прийняття нового закону кошти на фінансування мукачівських ПТНЗ все одно доведеться виплачувати з міського бюджету. Це буде зроблено або в добровільному, або в судовому порядку.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0
Anna Udod 25.02.2016, 14:00
ого
Марина Шпак 17.02.2016, 18:41
Цікаво виходить: гроші є, а їх не платять. Куди ж дівають?
Злий Мукачівець 17.02.2016, 17:00
Студенти та преподи, гоу на мітинг до нашого мера. поклав ваші гроші на депозіт. бабло рубає
Мукачівка 17.02.2016, 15:55
Геннадій Геннадіч, радной. Роби шось а не лише констатуй факт який ми і без тебе знаємо. Молодий мер дограється зі своєю політикою і один день побачить під своїми вікнами сотні людей. Це у кращому випадку!