Влада Мукачева зробила дітей заручником своєї впертості, – Москаль

Життя  2 березня 2016 року, 08:05 1265
Влада Мукачева зробила дітей заручником своєї впертості, – МоскальФОТО: Укрінформ

Геннадій Москаль на своєму сайті зазначив, що мукачівська міська влада зробила заручником своєї некомпетентності і впертості дітей, абсолютна більшість яких – із незаможних чи неповних сімей. 

"Акцію протесту з перекриттям автодороги «Київ – Чоп», яку влаштували в понеділок працівники та учні мукачівських профтехучилищ, спровокувала мукачівська міська влада, – заявляє голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. – Яка, грубо порушуючи закон «Про Держбюджет України на 2016 рік», відмовляється фінансувати три професійно-технічні навчальні заклади (ПТНЗ). Близько п’ятсот працівників і майже дві тисячі учнів мукачівських ПТНЗ з початку року не отримують зарплату й стипендію, 72 дітей, які є круглими сиротами, не забезпечуються гарантованим державою триразовим харчуванням, а в самих навчальних закладах не йде проплата за енергоносії", – констатує губернатор області.

"Питання фінансування ПТНЗ досі не вирішено на центральному рівні, однак якщо його навіть перекладуть на обласний та Державний бюджет, мукачівській мерії до вступу змін у законну силу все одно доведеться фінансувати ПТНЗ з міського бюджету. Тому що, згідно ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.

Гроші для фінансування ПТНЗ в Мукачеві є, на початок року сума вільних залишків тут перевищує 56 мільйонів гривень. В інших обласних містах Закарпаття (Ужгороді, Берегові та Хусті) професійно-технічні заклади фінансуються з міського бюджету – працівники отримують зарплати, учні стипендію, йде проплата за енергоносії. І те, що цього не хочуть робити в Мукачеві, ні пояснити, ні виправдати не можна. Мукачівська міська влада зробила заручником своєї некомпетентності і впертості дітей, абсолютна більшість яких – із незаможних чи неповних сімей. Якщо в Мукачеві й далі відмовлятимуться фінансувати ПТНЗ, це призведе до соціального вибуху, вина за який повністю ляже на міську владу", – додав Геннадій Москаль.

Нагадаємо, колективи ПТНЗ Мукачева мають намір сьогодні продовжити акції протесту.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0