В одному із сіл Закарпаття мешканці "літають" через річку

Життя  3 березня 2016 року, 10:08 Христина Лебедь 898 ВІДЕО

Жителів села Нижній Бистрий, що на Закарпатті, можна називати справжніми екстремалями. Адже по кілька разів на день вони "літають" над гірською річкою. Змінилась не одна влада і навіть не одна країна, проте за півстоліття ніхто так і не спромігся збудувати міст.

Річка Ріка розділяє Нижній Бистрий на дві частини. Щоб не йти до мосту, свого часу тут змайстрували повітряну переправу: за допомогою двох тросів і барабана прикріплене сидіння переправляють з одного берега на інший..

"Наші батьки жили на тій стороні. Тож зробив, щоб до них ходити. Тут за 2 кілометри є міст. Мені набридло так далеко ходити. За 10 хвилин – я у їхній хаті", – пояснив Іван Россоха, який змайстрував переправу.

Відтак аби потрапити на інший берег, потрібна допомога. Один повинен крутити барабан, а інший – "летіти". Щодня повітряним човном користуються приблизно три десятки жителів.

Є у селі й інша подібна переправа. Звідти до найближчого мосту 7 кілометрів. Щоправда, замість сидіння, там прилаштовано корито.

Так на інший берег переправляються не лише люди. За допомогою корита на той бік річки перевозять сіно, будівельні матеріали, меблі, а влітку навіть худобу. Мешканці просять владу звести міст ще із часів СРСР. Однак, як тоді, так і зараз, люди чують лише обіцянки.

Джерело: 24 канал
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0