Руїни Хустського замку можуть "законсервувати" за угорські кошти

Життя  24 березня 2016 року, 21:03 Марина Алдон 2505

Ще торік Хустська міська рада подала до участі у грантовому проекті документи щодо приведення до ладу Замкової гори і цими днями отримала позитивну інформацію про те, що ймовірно Хуст буде включено до програми міжнародної співпраці з угорцями.

– Щоб зацікавити інвесторів, ми повинні щось зробити, показати, що можемо і вміємо працювати, що з нами можна успішно вести справи. Отже, наразі проводимо очистку вершини від захаращень, обрізаємо дерева, викорчовуємо чагарники, аби покращити панорамну видимість для туристів, а за рахунок бюджетних коштів хочемо встановити 8-10 прожекторів для підсвічування вершини у темну пору доби, – розповів Хустський міський голова Володимир Кащук.

Щодо угорців, то мерія міста над Тисою має намір залучити їх до допомоги у відновленні дороги, яка веде до руїн замку, а також до робіт із консервації мурів, які з часом зазнають усе більшої руйнації. -Замок – це наша історія і одна з головних туристичних родзинок для гостей, – зауважив очільник Хуста. – Тож наразі разом з комунальниками закликаємо громадськість взяти участь у прибиранні гори від засмічення. До речі, приємно, що все більше краян вболівають за принади рідного населеного пункту і проводять у місті екоакції.

Слід зазначити, що керівництво Хуста також готується незабаром встановити на вулиці Замковій, біля підніжжя Замкової гори лавиці, викласти дорогу аж до вул. Івана Франка бруківкою.

– Назріває також потреба у тому, аби Хустець сполучити з центральним міським парком декоративними кованими мостами. Тому цьогоріч плануємо провести перший Всеукраїнський фестиваль ковалів, – підкреслив Володимир Кащук. – До речі, одним із завдань для майстрів вогню й заліза буде саме виготовлення цих естетично привабливих металевих містків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0