Історичне рішення райради: Мукачівський район отримав свій герб та прапор

Життя  24 березня 2016 року, 21:25 2065 ФОТО

Сьогодні, 24 березня, Мукачівська районна рада 7-го скликання прийняла історичне рішення – затвердила символіку району. Відтепер Мукачівщина має власні прапор та герб.

За відповідний проект рішення «Про Про затвердження символіки Мукачівського району та порядок її використання» районні парламентарі проголосували одноголосно. Символи, які об’єднали усі представлені у раді політичні сили, пройшли довгий та складний шлях – робота над створенням ескізів розпочалася ще три роки тому назад, – повідомляє прес-служба Мукачівської РДА.

Перемогу у конкурсі ескізів Герба та Прапора здобула робота художника з Мукачівщини Івана Степановича Шпеника. Своє заключне слова сказала й геральдична комісія – експертну оцінку виконав О. Попович, член Українського геральдичного товариства, гільдія геральдичних художників «Terra Indagines».

Отже, затверджені на сьогоднішньому другому засіданні третьої сесії сьомого скликання, Герб та Прапор, – вважаються символом територіальної громади Мукачівщини і до їх зображення слід ставитись з пошаною.

Опис Герба Мукачівського району

Герб являє собою щит старофранцузької форми, облямований срібною каймою. Нижня частина герба – зеленого кольору, який символізує надію, достаток, волю. Верхня чистина зеленого поля закінчується двома горами, які складають собою срібну букву «М» – Мукачівщина. В нижній частині зображено джерело срібного кольору, що символізує життєдайну силу води. Джерело б’є із золотого трилисника, що символізує багатство і родючість землі. Зелене тло перетинає по діагоналі справа наліво перев’яз синього кольору, що має асоціюватися з річкою Латорицею, яка протікає через Мукачівський район зі сходу на захід. На перев’язь — Латорицю накладено три срібні камені, що вказує на гірську (швидкоплинну) річку.

Верхня частина герба над горами – синього кольору символізує вірність, славу, чесність. На цьому тлі, між горами, зображено три золоті зірки, які створюють сузір’я у вигляді оберненої піраміди і символізують зорі у чистому небі Мукачівщини, Боже благословення цього краю, а нижня зірка ще і дороговказну зорю на перехресті геополітичних шляхів, якими славиться туристична Мукачівщина.

Опис прапора району

Прапор уособлює собою прямокутне полотнище, поділене на дві рівновеликі частини по-горизонталі.

Як і у герба, використано синій колір у верхній частині і зелений у нижній. Облямований прапор, як і герб срібною каймою.

У верхній лівій частині прапора, на синьому тлі зображено стилізовану літеру «М» срібного кольору і трьома золотими зірками у вигляді оберненої піраміди. Нижня зірка – восьмикутна.

Значення геральдичних кольорів

Геральдичні кольори, використані у створенні герба та прапора:

• Синій і символізує віру, славу, чесність;

• Зелений – символізує достаток, надію, волю.

Використані кольори металів:

• Срібло (може передаватися білим кольором) символізує чистоту, невинність і доброту;

• Золото (може передаватися жовтим кольором) символізує знатність, велич, багатство.

Відповідно до затвердженого народними обранцями Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Мукачівського району, Герб і Прапор Мукачівського району використовуються:

Зображення Герба встановлюється:

- на фасаді будинку ради;

- у залі засідань районної ради;

- у кабінеті голови районної ради;

- у кабінеті голови районної адміністрації;

- в інших випадках - відповідно до рішень районної ради.

Прапор встановлюється:

- у кабінеті голови районної ради;

- у залі засідань ради;

- у кабінеті голови районної адміністрації;

- в інших випадках - відповідно до рішень районної ради.

Символи використовуються:

- на Подяках, вітальних листах, важливих документах (угодах і т.п.) голови районної ради та голови районної адміністрації;

- як елементи святкового оформлення селища, сіл району під час урочистих церемоній та свят;

- на культурно-мистецьких святах (емблеми, шеврони, вимпели, грамоти, кубки, дипломи, відзнаки);

- для оформлення службових кабінетів, актових залів, фойє установ, організацій, підприємств району.

Виключні права на використання Герба та Прапора має районна рада.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0