Двоє бійців та хірург 128-ї бригади отримають ордени "Народних героїв України"

Життя  25 березня 2016 року, 12:01 968 ФОТО

У суботу, 26 березня, в Чернівцях, в обласній філармонії відбудеться 14 церемонія нагородження орденами "Народний герой України" військових, волонтерів, лікарів та капеланів. Початок о 12:00.

Почесні нагороди отримають також двоє закарпатців – боєць 128-ї бригади, ужгородський поліцейський Тарас Пономаренко та хірург 128-ї бригади Олександр Данилюк.

Історія Тараса Пономаренка достойна сюжету фільму. Військові 128 ОГПБ, перебуваючи в оточенні під Дебальцево захопили російський танк. Цим самим наші бійці примусили втекти екіпаж ворожого танку. З оточення хлопці вийшли вже на трофейному танку. Надихнув побратимів на такий небезпечний та рішучий хід Тарас Пономаренко. Сьогодні він служить в Ужгородській поліції. Коли Тарас дізнався, що його буде нагороджено за відвагу та військові кмітливість, то висловився, як і інші Герої, зауваживши, що не зробив нічого особливого, а от справжній героїм проявили його побратими. Саме тому Тарас Пономаренко категорично відмовився їхати на нагородження сам. В суботу побратими, які разом зним захопили танк, отримають копії ордена – підвіски-тризуби.

Орденом також нагородять хірурга 128-ї бригади Олександра Данилюка. Лікар згадує, що рік тому, в оточенні під Дебальцево, оперував поранених прямо в бліндажі. Ампутувати вкрай пошматовані кінцівки доводилося... шматком пили! Оперувати доводилося під тьмяне світло ліхтарів. Але навіть у таких умовах Олександр Данилюк рятував життя.

Також нагороду отримає боєць 5-го батальйону 128-ї бригади Андрій Кравченко.

 

Джерело: Про Захід
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0