Москаль закликав націоналістів вибачитися перед угорською громадою за гасла під час смолоскипної ходи

Життя  26 березня 2016 року, 18:18 702

Голова ОДА провів нараду з керівництвом правоохоронних органів Закарпаття щодо розслідування інциденту під час смолоскипної ходи Ужгородом 13 березня. У нараді також взяли участь народний депутат України Ласло Брензович та перший заступник голови обласної ради Йосип Борто.

Насамперед Геннадій Москаль, як керівник області, попросив вибачення в Ласло Брензовича та Йосипа Борто (а в їх особах – і в усієї угорської громади) за даний інцидент, зазначивши, що влада виступає категорично проти будь-яких проявів ксенофобії. Голова ОДА закликав вибачитися перед угорською громадою й праві організації, які організували смолоскипну ходу, – йдеться у повідомленні офіційного сайту Геннадія Москаля.

Водночас керівник області вказав керівникам обласного управління поліції та патрульної поліції на повну бездіяльність їх підлеглих, які супроводжували смолоскипну ходу, були свідками інциденту, однак жодним чином не відреагували на нього.  

– Учасники ходи, які скандували антиугорські гасла, мають бути встановлені й притягнуті до відповідальності згідно із законодавством, – заявляє Г.Москаль. – Перед законом усі рівні, а поведінка представників правих організацій неприпустима в суспільстві, яке сповідує європейські цінності. Ксенофобські гасла викликали закономірне обурення в мешканців Закарпаття.

Нагадаємо, що за фактом порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань (ч.1 ст.161 Кримінального кодексу України) прокуратурою області відкрито кримінальне провадження

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0